בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נכשלה פגישת פרץ-שוחט 
 
 
חדשות  נענע

הפגישה המכרעת בין שוחט לפרץ הסתיימה ללא תוצאות, אך למרות זאת השביתה היום (שני) תהיה 'שביתה ידידותית' ותכלול בעיקר משרדי ממשלה ורשויות מקומיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר האוצר, אברהם שוחט, ויושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי תוספות השכר שדרשה ההסתדרות עבור העובדים.
 
לפני הפגישה הבטיח פרץ כי אם יכשלו המגעים צפוייה שביתה "ידידותית לאזרחים", כהגדרתו. העיצומים מתוכננים במתכונת מצומצמת יחסית: הלימודים בכל מוסדות החינוך יתקיימו כרגיל, אולם כל משרדי הממשלה והשלטון המקומי יושבתו. לא תהיה קבלת קהל בעיריות והאשפה לא תפונה.

בנמל התעופה בן-גוריון צפוייה שביתה בת שעתיים ושיבושים נוספים במהלך היום. גם באגד וברשות הנמלים תשובש העבודה. בבזק לא יתקנו תקלות. מרפאות החוץ בבתי החולים ובקופות החולים יהיו סגורות.
 

פערים גדולים בין הצדדים הביאו לכשלון הפגישה

הפערים הגדולים בין הצדדים הם שגרמו לכשלון הפגישה. לטענת אנשי האוצר, "באינפלציה אפסית אסור לשלם תוספות שכר ריאליות שיזעזעו את המשק".

שר האוצר קרא הערב ליושב ראש ההסתדרות לגלות אחריות ולא לפתוח מחר בעיצומים במשק ערב בחירות. פרץ טען מנגד כי אם לממשלה יש זכות לקיים משא ומתן עם הפלסטינים לפני בחירות, היא חייבת לסיים את המשא ומתן עם העובדים.

"לפי המצב הזה אנו נערכים לשביתה במשק. אני מקווה שהחוכמה תהיה בצד האוצר", אומר מנהל חדר המצב של ההסתדרות, בנימין גונן בראיון לגלי צה"ל.

בשבוע שעבר ההסתדרות חזרה בה מאיומי השביתה, לאחר ששר האוצר הבטיח לעשות ככל יכולתו כדי לפתור את המשבר. עם זאת גם היום לא חלה התקדמות במשא ומתן בין הממונה על השכר יובל רכלבסקי לבין ראש האגף לאיגוד מקצועי, שלמה שני.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by