בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תשדירים הערב: מיחזור חומרים ושעמום קולוסאלי  
 
 
עידו שטרנברג

ערב התשדירים החמישי היה רפטטיווי ומשעמם אף מקודמיו. האינטרס של מטה שרון בתשדירים יבשושיים להרדמת מערכת הבחירות ברור, אך הצחיחות של תשדירי ברק נותרת עדיין בגדר תעלומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטה ברק יצא הערב (ראשון) בהודעת תגובה על תשדירי שרון לפיה "מטה שרון מנהל קמפיין משעמם וחוזר על עצמו, שתכליתו להבריח את הציבור מהמרקע". צפייה בשידורי התעמולה הערב בהחלט תומכת בטענת מטה ברק. ואולם, אותה לוגיקה צרופה עדיין לא מסבירה מדוע תשדירי מטה ברק הם כל-כך משעממים. הרי לברק, ועל כך דומה שאין ויכוח, אין כל עניין להרדים את מערכת הבחירות.
 
כך או כך, ערב התשדירים החמישי היה רפטטיווי ומשעמם אף מקודמיו. מטה שרון המשיך עם התשדירים האופטימיים, בעוד מטה ברק המשיך עם שידורי ההפחדה הנגטיוויים. דומה ששני המטות עשו מאמץ עילאי שלא לחדש דבר, וקימצו מאוד בתכנים חדשים.
 
בתשדירי ברק ראוי היה לשים לב בכל-זאת לעדות "האיש מהרחוב" שאמר לעיני המצלמות: "אם שרון ייבחר אני פותח את המקלטים". התשדיר נחתם בסיסמא החדשה, שדומה שתלווה אותנו עוד רבות בימים הקרובים: "שרון קיצוני מדי לישראל".

קו אסטרגי נוסף הראוי לציון במטה ברק הוא הפנייה למגזר העולים. אמנם ראש הממשלה עדיין אינו פונה ברוסית משובשת לקהל הצופים, ולדאבונו גם לא יכול להציג לראווה שורשים רוסיים, אך מטהו החליט הערב לשגר בכל-זאת, לראשונה מאז תחילת השידורים, תשדיר מלא הפונה לקול הרוסי. המסר בתשדיר היה סכסכני, ובמהלכו צוטטה של אמירה של שרון מתחילת שנות התשעים, לפיה "צריך להפסיק לפנק את העולים".

מטה שרון, מנגד, המשיך במנטרות השלום והאחדות. החידוש המשמעותי והמעניין ביותר שתרם המטה לערב השידורים היה טשטוש פניהם של רותם ודניה שרון, נכדיו של יו"ר הליכוד, וגם הוא נכפה עליו בהוראת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין.

דובר הליכוד הודיע כי כבר הערב פנו אנשי מטה שרון הערב לשופט חשין בבקשה לבטל את רוע הגזירה, בטענה שמדובר ב"צילומים המתעדים את אריאל שרון בחברת משפחתו בחווה ואינם חלק מרכזי בתשדיר".

אותם אנשים במטה שרון - ששלום פניהם של הנכדים ושלום תדמית הסבא החביב של שרון חשובה להם - עמלים כעת על הסרת הטשטוש. במטה ברק כבר יש המתנים את הסרת הטשטוש בהסרה דומה של הטשטוש סביב דמותו של שרון עצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by