בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחדש המו"מ בין הישראלים לפלסטינים בטאבה 

מתחדש המו"מ בין הישראלים לפלסטינים בטאבה

 
 
חדשות נענע 

בן-עמי: לא נחתום על הסכם לפני הבחירות; שעת': אין חדש בשיחות טאבה; ח"כ בורג תוקף את ההחלטה לקיים מו"מ מדיני במועד קרוב כל כך לבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפגישה הראשונה שהתקיימה אתמול (ראשון) בלילה, במסגרת שיחות טאבה, בין השר יוסי ביליין לבין שר התכנון הפלסטיני, נביל שעת`, סוכם כי יוקמו שתי ועדות ביניים אשר יתדיינו במהלך הימים הקרובים. עם זאת, אמר הבוקר שעת` כי לא הועלו רעיונות חדשים.
 
הוועדה הראשונה, בראשות יוסי ביילין ונביל שעת, "תגבש פתרון מוסכם לבעיית הפליטים, תוך התחשבות בעמדת ישראל נגד זכות השיבה", כך מסרו המקורות הישראליים. הוועדה השנייה תעסוק בגבולות, בירושלים ובביטחון, ובה יישבו השרים בן עמי, אמנון שחק ומנהל לישכת ראש הממשלה עו"ד גלעד שר. מצד הרשות יקחו חלק אבו עלא, מוחמד דחלאן, סאיב עריאקת ויאסר עבד רבו.

לפתיחת השיחות בטאבה לא הגיע יו"ר הרשות ערפאת, זאת בניגוד להבטחתו לשר החוץ שלמה בן עמי בפגישתם בקהיר בשבוע שעבר. ח"כ יוסי שריד, שאף הוא לא הגיע למקום, אמור להגיע לטאבה היום או מחר. הדיונים אמורים להמשך עד יום רביעי, שבסיומו תתקיים בישראל ישיבת ממשלה על מנת להעריך את תוצאות המו"מ.

ראש הממשלה אהוד ברק פירסם אתמול, בתום ישיבת הממשלה, שלושה "חישוקים" שהטיל על משלחת ישראל לטאבה, בניסיון להשיג הסכם מסגרת להסדר הקבע: ה"חישוק" הראשון - ישראל לא תאפשר בשום מקרה זכות שיבה לפליטים פלשתינאים אל תחום מדינת ישראל; השני - ברק לא יחתום על כל מסמך שיעביר את הריבונות בהר הבית לידי הפלשתינאים; השלישי - אחוז גושי ההתנחלויות שיישארו בידי ישראל בהסכם
לא יפחת מ-%80 משטחם כיום.

שר החוץ, שלמה בן-עמי, אומר הבוקר, כי ישראל לא תחתום על הסכם עם הפלסטינים לפני הבחירות, גם אם יגיעו הצדדים להבנות.

בתוך כך אמר הבוקר יו"ר הכנסת, אברהם בורג, כי לא היה נכון לקיים סבב שיחות מדיניות במועד שכזה. בורג הוסיף כי עתה, משהגיעו הצדדים לשולחן המו"מ, יש להתדיין בסוגיות הביטחוניות בלבד ולהשאיר את יתר הנושאים לימים שלאחר הבחירות בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by