בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'חטיפת' גולשים מעוררת חשד להונאות תעבורה 

'חטיפת' גולשים מעוררת חשד להונאות תעבורה

 
 
אריאלה באייר, מערכת

גולשים שניסו להגיע לאתרי יאהו! ומיקרוסופט "נחטפו" במשך 12 שעות לכתובת אחרת של אתר המארח שרותי תשלום לפי קליקים; המקרה מעורר חשד למעשי נוכלות בהטיית התעבורה לאתרים המובילים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות אלפי גולשים שניסו להגיע בשבת (20 בינואר) לאתרים הפופולריים: יאהו! ומיקרוסופט, מצאו עצמם באתר , MyDomain.com המארח בין היתר אתרי משנה של שרותי תשלום לפי קליקים של החברות: Goto.com ו- .SearchTraffic.com הדבר נמשך כ-12 שעות והביא להצפה תלולה בנפח התעבורה "הפתאומי" של גולשים באתר הבית של MyDomain.com שבכלל לא התכוונו להגיע לשם. על כך מדווח בוב סוליבן, כתב ,MSNBC שנקלע אף הוא לתקרית ה"חטיפה".
 
התקרית מעוררת דאגה בקרב חוקרי פשיעה באינטרנט. מנהל האתר ,MyDomain.com ריצ`ארד לו, מסר בתגובה שהוא נדהם מהקלות שבה הענין יצא מכלל שליטה. "זה פתח לאסון", הוסיף לו, "שבקלות כזאת גורמים פליליים יכולים לתעל תעבורה ו`לחטוף` גולשים". לטענתו, שורש התקלה הוא בשיטת ה-DNS המטפלת בכתובות ה-IP של האתרים, ונשענת על פענוח טבלת הכתובות המספריות והמילוליות התואמות שלהן. טבלת הכתובות ששוחררה בשבת היתה שגוייה ולכן גרמה
לתקלה, כך לדבריו.

התוצאה בפועל גרמה לעשרות אלפי הגולשים ה"חטופים" להגיע לאתר הבית של MyDomain.com המכיל לינקים לשרותי חברות של תשלום לפי קליקים. כל קליק שווה 8 סנט. הגולשים התמימים שנקלעו בהמוניהם לאתר הזר והקליקו על הלינקים, הניבו לחברות הללו הכנסה "פתאומית" של כמה עשרות אלפי דולרים. עם ראיות כאלה קשה להשתכנע בטענת ה"תמימות" של התקלה.

גורמי אבטחה הגיבו שתקרית מן הסוג הזה היא פתח למתקפות של גורמים פליליים שעלולים "לחטוף" גולשים מאתרי בנקים לאתרים מתחזים, בהם ישכנעו את ה"חטופים" להסגיר את פרטי החשבונות שלהם. אין רגע דל בפשיעת אינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by