בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כדור הארץ מתחמם מהר מהצפוי 

כדור הארץ מתחמם מהר מהצפוי

 
 
חדשות  נענע

דו"ח הפאנל הבינלאומי לבחינת שינויי האקלים מראה כי ההתחממות נובעת בעיקר מפעילות האדם. במאה הקרובה צפוי כדור הארץ להתחמם בכחמש מעלות בממוצע וגובה פני הים עלול לעלות בכ- 88 ס"מ ולגרום לשטיפת ערים שלמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האטמוספירה של כדור הארץ מתחממת מהר מהצפוי, וההוכחות לכך שפעילות בני האדם היא האחראית לתופעה הולכות ומתרבות, כך נמסר היום (שני) מתוכנית הסביבה של האו"ם.
 
הפאנל הבין-ממשלתי על שינויי אקלים (IPCC) צופה כי הטמפרטורה הממוצעת בכדור הארץ תעלה ב-1.4 עד 5.8 מעלות צלסיוס בין 1990 ל-2100, בעוד ב-1995 חזו עלייה רק של 1-3.5 מעלות.

"אין ספק כי מזג האוויר על כדור הארץ משתנה, אמר יו"ר הפאנל, רוברט וטסון. "שנות ה-90 היו העשור החם ביותר במאה האחרונה וההתחממות במאה הזו היא הגבוהה ביותר באלף השנים האחרונות בחצי הכדור הצפוני. אנחנו רואים שינויי אקלים עליהם אחראים בני האדם, ובמאה השנה הבאות אנחנו צופים שינויי אקלים משמעותיים עוד יותר מאלה שבמאה שחלפה", אמר וטסון.

הדו"ח האחרון של הפאנל, שפורסם היום, מראה כי הסיבה העיקרית לעלייה בקצב ההתחממות היא ירידה בפליטת דו-תחמוצת גפרית. גזי חממה, כמו דו-תחמוצת הפחמן, נוטים לחמם את האטמוספירה, בעוד דו-תחמוצת גפרית נוטה לקרר אותה.

וטסון אמר כי משמעות התחממות כדור הארץ והשפעתה על בריאות בני האדם כוללת עלייה במקרי המוות מעומס חום, ממקרים של מלריה ומקדחת דנגה. המצב צפוי להשפיע גם על מקורות המים ועל החקלאות. גובה פני הים צפוי לעלות ב-9-88 ס"מ עד 2100, ובכך להזיז ממקום מושבם עשרות מיליוני אנשים במיוחד מאזורים נמוכים כמו במצרים ובנגלדש. עוד אמר וטסון כי הטמפרטורה על כדור הארץ כבר עלתה ב-0.6 מעלות במאה השנים האחרונות וכי בעשור האחרון חווינו יותר שטפונות ויותר תקופות בצורת.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by