בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד ברק ברשת: פריצות ואיומים 
 
 
עידו קינן, סיון.קום


מטה ברק דרש מבעל אתר הסאטירה "אסור לחזור לימי שרון" להורידו, תוך איום בתביעה; חברת "ברק אונליין" שמנהלת את תעבורת האתר, קיבלה איומים במתקפת האקרים; אמש נפרץ האתר הרשמי של ברק
והוצבו בו דגלים של "כך"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אתר הסאטירה "אסור לחזור לימי שרון", שנפתח בשבוע שעבר, מציג תמונות מהאינתיפאדה האחרונה, בליווי טקסטים, ובראשם סיסמת הבחירות של ברק, "למען עתיד ילדינו, אסור לחזור לימי שרון." על העיצוב והרעיונות אחראי "הלמו", משתתף ותיק בפורומים של אתר רוטר.נט.
 

אתמול קיבל בעל האתר, שביקש לא להזדהות בשמו, שיחת טלפון, בה נדרש להסיר את האתר. הדובר אמר כי "רשום על שמך אתר לא חוקי [...] יש בו קטעי הסתה, והפרה של זכויות יוצרים, והפרה של כללי רישום אתרים. אני מבקש לשוחח איתך לפני שאנחנו פונים לבית-משפט".

"האתר הוא אתר סאטירי. הכל תמונות מהמציאות, עם קצת פרשנות", אמר לנו בעל האתר. "הוא נועד לפתוח קצת את העיניים לאנשים, להראות מי הפרטנרים מסביב, עם מי אנחנו חותמים הסכם שלום. הוא יתעדכן, בשאיפה, כל יום". בעל האתר הודה, כי היו אנשים שלא הבינו שזה אתר סאטירה, ועם זאת, אין לו בעיה שכתובת האתר תטעה אנשים לחשוב, שמדובר באתר רשמי של ברק. "כל אחד מבין מה שהוא מבין. אני לא אחראי לטעויות של אנשים".

"יש מספיק אתרים סאטיריים שאין לי שום טענות אליהם", אמר מנהל קמפיין אונליין של ברק, מישל תמיר. "האתר הספציפי הזה הוא אתר ברוח קיצונית, ימנית, זה ממש אתר הסתה. אני לא רואה הבדל גדול בין לכתוב `ברק רוצח` על קירות לבין מה שקורה באתר הזה". תמיר אישר, שאלי דוידוביץ`, אחד מעורכי הדין שעובדים עם מטה ברק, הוא שפנה אל בעל האתר. "היתה הפרה של זכויות יוצרים. הם לקחו
חומרים מהאתר שלנו ושילבו אותם באתר שלהם", ציין תמיר.

עוד חשף תמיר, כי אתר ברק נפרץ אתמול מספר פעמים, והוצבו בו דגלי "כך". הוא לא ראה בתחילה קשר בין הפנייה לבעל האתר לבין הפריצות, "אבל עכשיו שאתה שואל, יכול להיות שזה כן קשור. אנחנו, להבדיל מהאנשים האלה, לא מאמינים בהאקרים ולא בדברים כאלה. כל הכלים הבריוניים שמשתמשים בהם בצד השני, אני לא משתמש בהם".

אולם אתמול התקשר אלמוני אל ספקית האינטרנט "ברק אונליין", אשר מנהלת את התעבורה אל אתר הסאטירה, ואיים שאם האתר לא יוסר, הוא "יופצץ" עד שייפול. החברה פנתה אל מפעיל השרת הפרטי, עליו מוצב האתר, בבקשה להסירו.נתיג שירות לקוחות, אליו פנינו, טען שמדובר בהמלצה, לא דרישה. במידה ואכן תתרחש "הפצצה" כזאת, ויהיה חשש לפגיעה בשרתים של "ברק אונליין", התעבורה תיחסם, הוסיף הנציג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by