בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המלצה לקונגרס להימנע מחקיקה בנושא דומיינים 

המלצה לקונגרס להימנע מחקיקה בנושא דומיינים

 
 
ליעד ליבנה, סיון.קום

משרד רישום הפטנטים קובע כי הקונגרס צריך להימנע מחקיקה בנושא תפיסת דומיינים; חקיקה כזו עלולה להכניס את הקונגרס לתוך טריטוריה משפטית מסוכנת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דו"ח חדש של המשרד לרישום פטנטים וסימנים מסחריים בארצות הברית (PTO) קובע, כי על הקונגרס האמריקאי להימנע מניסיונות חקיקה כנגד תפיסת דומיינים, ובמיוחד כאשר מדובר בניסיונות להרכיב רשימת שמות דומיין פוליטיים.
 

הדו"ח, שפורסם בסוף השבוע שעבר, הגיע בתגובה למנדט שנתן הקונגרס למשרד המסחר (סוכנות הגג של PTO), לבחון את הצורך בחוקים חדשים להסדרת השימוש בשמות דומיין. משרד המסחר התבקש לבחון האם יהיה צורך ביצירת רשימה של שמות אתרים, שיוגבלו לשימוש פוליטיקאים בלבד.

ה-PTO הגיע למסקנה כי לממשלה אין אפשרות מעשית להכין רשימה שכזו, וכי כל ניסיון ליצור אותה הוא צעד לתוך טריטוריה משפטית מסוכנת. הוא המליץ לאפשר לאתרים דוגמת voter.com להמשיך ולפעול תחת שמות הדומיינים הפוליטיים שלהם.

כמו-כן קבע הדו"ח, כי קיימות רמות מסוימות של פיצוי לצדדים החשים כי בשמותיהם, או בסימנם הרשום, נעשה שימוש לא הגון. "בהתייחס לתרופות הניתנות בחוק הסימן הרשום, תחרות לא-הוגנת ודילול מוניטין, דעתנו היא שמי ששמו "נגזל" לטובת שם דומיין רשאי להגנה תחת סעיפי החוק הנ"ל", לשון הדוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by