בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההחמצה של ברק, הנדנוד של שרון  
 
 
עידו שטרנברג

משונה כיצד דווקא ה'איש מהרחוב' בתשדירי ברק מתגלה כקופירייטר גאון. אפילו הערב, לאחר שצוטט יו"ר הליכוד כאומר שהשלום 'אינו בר השגה', לא פטרו אותנו אנשי שרון מעונש השאלה הרטורית 'מי יביא שלום'. בסופו של דבר, מטה ברק ניצח הערב בנקודות, אבל זה לא ממש עוזר לו. הערב בתשדירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שני) היה היום של ראש הממשלה, אהוד ברק. בבוקר התפרסמו הדברים הקיצוניים שאמר יו"ר הליכוד והמועמד לראשות הממשלה, ח"כ אריאל שרון, בריאיון ל"ניו יורקר". בצהריים הודיעו אנשי "ישראל עכשיו" כי הם מפסיקים את הפעילות להחלפתו בשר לפיתוח אזורי, שמעון פרס. ואם זה לא מספיק, אז אלת הגורל הצניחה לו משמיים את תלמידת תיכון "אשל הנשיא" שהאשימה את שרון בסבל שנגרם לה בעקבות הלם הקרב בו לקה אביה. היאפים עם העגיל באוזן קוראים לזה "מומנטום". ובכל זאת, גם בתשדירי הערב לא השכיל מטה ברק לנצל את היתרון הרגעי כדי להביא לשינוי של ממש במגמה בסקרים, אם כי גם הערב תשדירי ברק היו טובים מאלה של שרון.
 
מטה ברק המשיך הערב למחזר תכנים קיימים במסגרת הקמפיין הנגטיווי הממוקד בחלקו של שרון במלחמת לבנון ובדעותיו הקיצוניות. חידוש מרענן היה העדויות החדשות בסגנון "האיש מהרחוב". המרואיינים שעשו טסטמוניה נתגלו בדרך פלא כקופירייטרים טובים בהרבה מאנשי המקצוע העובדים עבור ברק. "שרון מפחיד אותי" ו"או שרון או שלום" הן סיסמאות לא פחות טובות מ"אסור לוותר על העתיד". טעות יהיה להשאיר אותן בגדר טסטמוניות חד-פעמיות. סיסמאות כאלה צריכות לעמוד בראש הקמפיין.

מטה ברק השיק הערב תשדיר לפיו כבר 22 ימים מתחמק שרון מעימות עם ברק ובמהלכו נשאלה השאלה - "מה יש לשרון להסתיר מהציבור?" מעניין מאוד מה היה לברק להסתיר, רק לפני שנה ושמונה חודשים, כשהשתמש בכל אמתלה אפשרית, לרבות נוכחות בטקס יום הזיכרון, כדי להתחמק מעימות עם ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו.

תשדיר חדש נוסף למטה ברק עסק בהימנעותו של שרון מתמיכה בהסכם השלום עם ירדן. "אם זה היה תלוי באריאל שרון, כל זה לא היה קורה", אמר הקריין בקול עמוק, והעביר את האחריות לצופים: "אבל זה לא תלוי בשרון - זה תלוי בכם". היאפים עם העגילים קוראים לזה "הנעה לפעולה"; הצופה הממוצע קורא לזה "הנעה לזפזופ".

אצל שרון כמעט דבר לא התחדש. דומה שבמטהו החליטו על מחזור התשדירים בכל מחיר. שרון, כזכור, צוטט הבוקר כאומר שהשלום אינו בר השגה. לפחות בערב הזה אפשר וצריך היה לחסוך מאתנו לשמוע את שרון שואל "מי יביא שלום טוב יותר, שלום שישמור עלינו?" אבל לא. או שבמטה שרון לא קוראים עיתונים או שהוחלט שם על לעיסת תשדירים ויהי מה, במטרה להכניס את כולנו לנמנמת ממנה נתעורר רק ב-6 בפברואר. האפשרות השניה סבירה יותר.

בין שאר החזרות המשעממות על הג`ינגלים ברוסית ופזמוני השלום והאחדות, בלט היום תשדיר שנושאו "ברק הבטיח שלום, ברק הבטיח מלחמה". התשדיר כלל ציטוטים של ראש השב"כ לשעבר עמי איילון, ראש השב"כ הנוכחי אבי דיכטר והרמטכ"ל שאול מופז, שביקרו את המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים. זו אולי לא היתה הברקה גדולה, אבל היה בתשדיר משהו מקורי: הוא לא שודר בערבים הקודמים.

כך גם בתשדיר החדש הנוסף של שרון מהערב, תחת הכותרת "ברק מוכן לעשות הכל בשביל לנצח בבחירות". התשדיר כלל ציטוטים טריים של השרים חיים רמון ובנימין בן-אליעזר, שביקורתם על המשא ומתן בטאבה תמכה בטענת התשדיר. קשה לומר שהתשדיר היה מעניין, אך לזכותו ייאמר שהוא לפחות העיר אותי מתחושת הדז`ה וו בה לכדו אותי התשדירים הקודמים. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by