בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי למונטנגרו: תשכחו מעצמאות 
 
 
חדשות נענע 

שרי החוץ של האיחוד הודיעו בסיום פגישתם בבריסל כי הם מצדדים בעמדת סרביה. שליח האו"ם לבלקנים: הקהילה הבינלאומית אינה מעונינת ביצירת מדינות חדשות באזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי הביע תמיכה רשמית בעמדת בלגרד המסרבת להעניק עצמאות למונטנגרו. שרי החוץ של האיחוד קראו למונטנגרו להמשיך את המשא ומתן עם סרביה באשר לעתידה של הרפובליקה.
 
השרים הבהירו כי הם מבקשים למנוע התרסקות נוספת בבלקנים ואמרו כי על סרביה ומונטנגרו להחליט על הסדר חוקתי חדש בתוך הפדרציה הקיימת.

בהצהרה שפורסמה בתום פגישתם של השרים בבריסל נאמר כי האיחוד קורא לצדדים לא לנקוט בצעדים חד צדדיים, להמשיך במשא ומתן תוך שמירה על יציבותה של יוגוסלביה.

סוכנות רויטרס דיווחה כי שליח האו"ם לבלקנים, קארל בלידט, אמר שהצהרת שרי החוץ של האיחוד מבטאת את עמדת הקהילה הבינלאומית שאינה מעונינת ביצירת מדינות חדשות באזור.

הערכות הן שנשיא מונטנגרו, מילו דג`וקאנוביק, ששיחותיו עם נשיאה החדש של יוגוסלביה, וג`יסלב קוסטיניצ`ה, לא הצליחו לגשר על הפערים בין הצדדים, עשוי להעביר את ההכרעה למשאל עם.

סרביה ומונטנגרו הן המדינות היחידות שנשארו בפדרציה היוגוסלבית לאחר שארבע המדינות האחרות פרשו מהאיחוד בשנים 91-92. מונטנגרו החלה בנקיטת צעדים זהירים לכיוון עצמאות עוד בימי שלטונו של הרודן, סלובדאן מילושוביץ`.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by