בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פריצת דרך דרמטית בשיחות בטאבה 
 
 
חדשות נענע 

הפלסטינים: ישראל הציעה ריבונות בינלאומית על העיר העתיקה. ישראל: הצענו ריבונות משותפת של ישראל והפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחות טאבה מתחדשות הבוקר (שלישי), ומהמשלחת הישראלית נמסר כי היום יתחילו הצדדים בניסוח פרקי הסכם המסגרת.
 
הבוקר אומרים גורמים פלסטיניים שמשתתפים בשיחות בטאבה כי "ישראל הציגה לפלסטינים הצעות חדשות בסוגיית הריבונות בעיר העתיקה בירושלים ובנושא זכות השיבה של הפליטים".

לדברי הפלסטינים, ישראל הניחה על שולחן הדיונים גם מפות מפורטות של השטח שיימסר לידי הרשות במסגרת הסדר-הקבע, כולל רשימת ההתנחלויות שיפונו.

בישראל מכחישים את טענות הפלסטינים.

לטענת הפלסטינים ההצעה הישראלית כוללת ריבונות בינלאומית על העיר העתיקה בירושלים. אולם מקורות ישראליים בטאבה מיהרו להבהיר כי ישראל הציעה ריבונות משותפת של ישראל והפלסטינים על המקומות הקדושים בירושלים, בהם הר הבית.

השיחות הבוקר יידונו בארבע ועדות: טריטוריה, ביטחון, ירושלים ופליטים. בסוגיית ירושלים מציעה ישראל שכל "האגן הקדוש" בירושלים - הכולל את העיר העתיקה, הכותל המערבי, הר הבית, הר הזיתים ועיר דוד יוגדר כיחידה טריטוריאלית אחת שתהיה תחת משטר מיוחד. לדברי מקור ישראלי בכיר יכלול המשטר המיוחד יכלול הסדרים לשמירת החוק והסדר, כמו משטרה משותפת ואיסור על נשיאת נשק.

חבר המשלחת הפלסטינית סאיב עריקאת מסר אתמול כי הפלסטינים דוחים את רעיון הריבונות הבינלאומית בירושלים ועומדים על כך שכל מזרח העיר יהיה בריבונותם, כך דווח באתר `הארץ`.

יושב ראש מר"צ יוסי שריד, שיצטרף היום לצוות השיחות, אמר כי "שיחות טאבה הן הרציניות ביותר שהתנהלו בין הצדדים". שריד הוסיף כי הצדדים בשלים להסכם יותר מאי-פעם.

השר אמנון שחק, חבר המשלחת, אמר כי "יש דיון רציני וגם סימנים שמבטאים שינוי ורצינות בהכנה הטכנית לשיחות" אולם הוסיף כי אינו יודע להצביע על שום התקדמות משמעותית. לדבריו "אין עמדות חדשות בשני הצדדים. יש דיון בניסיון לגשר על הפערים בעמדות המוכרות".

 

כתבות קודמות בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by