בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מטרת המו"מ היא הצהרה ולא הסכם 
 
 
חדשות  נענע

טוען מקור מדיני בירושלים. הפלסטינים דוחים את הצעות ישראל למשטר מיוחד בירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקור מדיני בירושלים אמר היום (שלישי) כי השיחות המדיניות בטאבה לא צפויות להסתיים בהסכם אלא בהצהרה כלשהי, שתיצור בסיס להמשך המו"מ על הסדר הקבע אם אהוד ברק ינצח בבחירות, "ותמחיש לציבור עד כמה היינו קרובים להסדר, למקרה שאריאל שרון יזכה".
 
בשעות הערב שבו חברי צוות המו"מ הישראלי לטאבה, לאחר הוועצות מדינית בראש הממשלה. מהשיחות עד כה נראה כי הפלסטינים דוחים את הצעות ישראל בנוגע לירושלים. עריקאת דחה את הצעת ישראל להנהיג "משטר מיוחד" באגן הקדוש בירושלים. "אם הישראלים יתעקשו על עמדה זו, לא נגיע לשום מקום" הוא הוסיף.

מקור ישראלי בכיר אמר כי "עמדת ישראל היא שבמקומות הקדושים צריך משטר מיוחד, בגלל קדושתם לשלוש הדתות וגודלם הקטן. בכל מקרה, המקומות הקדושים לנו יישארו בריבונות ישראלית. המשטר המיוחד אינו דן בריבונות אלא בפרקטיקה של החיים".

המקור הישראלי הבכיר אמר שהפערים גדולים מאוד, וכי הפלסטינים מנסים לחרוג מהפרמטרים שהציב נשיא ארה"ב הקודם ביל קלינטון. "השיחות רציניות ומפורטות, אבל אין עדיין תזוזה משמעותית. הפלסטינים מעלים לראשונה רעיונות יצירתיים משלהם, ולא רק פוסלים הצעות ישראליות".

"הארץ" מדווח כי ראש הממשלה ברק חזר היום על העמדות הישראליות כי "בכל הסדר הכותל המערבי, הרובע היהודי, הר הזיתים ומה שמכונה `האגן הקדוש` יהיו בריבונות ישראל. ירושלים תהיה בהסדר שלום עיר פתוחה שתכבד את המקומות הקדושים לכל הדתות, ומאמינים מכל הדתות ומכל העולם יוכלו לבקר בה באופן חופשי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by