בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פשיטה על חנות מחשבים באופקים 

פשיטה על חנות מחשבים באופקים

 
 
יניב קרן, סיון.קום

מאות תוכנות הנחשדות כלא חוקיות אותרו במהלך פשיטה משטרתית על חנות המחשבים; שווין הכולל של התוכנות: חצי מיליון שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במבצע פשיטה שערכה היום היחידה הדרומית של מחלקת קניין רוחני במשטרת ישראל, בפיקודו של פקד אבנר גבאי ובשיתוף בא-כוחה של חברת מיקרוסופט, על חנות "מרכז המחשב" במרכז המסחרי באופקים, נמצאו מחשבים עליהם הותקנו תוכנות מיקרוסופט הנחשדות כלא חוקיות. כמו כן, נתפסו במהלך הפשיטה מאות תקליטורים צרובים הנושאים עותקים הנחשדים כעותקים לא חוקיים של תוכנות מיקרוסופט בערך כולל של כחצי מליון שקל.
 

בין התוכנות השונות שהתגלו בחנות נמנו חלונות 95 ו-,98 חלונות ,NT ותוכנות אופיס .2000 בנוסף, התגלתה במקום מעבדה בה נתפסו עשרות עטיפות ומדבקות שיוצרו במקום.

לדברי מנהל תחום זכויות יוצרים ופיראטיות במיקרוסופט ישראל, גיל מי-טל, תלונות שהגיעו מלקוחות עוררו חשד כבד, לפיו גורמים הפועלים ב"מרכז המחשב" הפיצו תוכנות לא חוקיות של חברת מיקרוסופט. "בשל חומרת הנושא, החליטה מיקרוסופט לפנות למשטרה בתלונה כדי שזו תפתח בהליך פלילי. משטרת ישראל פשטה על החנות", אמר מי-טל.

פשיטה זו, היא חלק משרשרת פשיטות שעורכת משטרת ישראל בחודשים האחרונים, בסיוע טכני של חברת מיקרוסופט, במסגרת מאבקה בתופעת הפיראטיות.

לפני יותר מחודש, במסגרת חיפוש משטרתי, אותרו בחנות "בית המחשב" בנס-ציונה תקליטורים צרובים של תוכנות הנחשדות כבלתי חוקיות, ביניהן חלונות ו-אופיס. תקליטורים אלו שימשו, לכאורה, להתקנת תוכנות באופן לא חוקי על מחשבים חדשים שנמכרו ללקוחות החנות. צעדים משפטיים ננקטים כנגד בעלי החנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by