בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק, בנוק-אאוט  
 
 
עידו שטרנברג

לאחר שבעה ימים של תעמולת בחירות, סוף סוף יש הכרעה: תשדיר 'היום שאחרי' של מטה ברק הלם בשרון בבטן הרכה, בדיוק איפה שכואב. מטה שרון, לעומת זאת, ממשיך להתעלל בצופים. הערב בתשדירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה מאז החלו שידורי התעמולה לפני שבוע, הסתמנה הערב (שלישי) הכרעה חד-משמעית לאחד הצדדים. תשדיר "היום שאחרי" של מטה ברק, המתאר את העתיד לקרות אם ייבחר יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, לראש הממשלה, גרף את כל הנקודות וניצח בקרב הטלוויזיוני היומי.
 
בתשדיר, הטוב ביותר שנראה על מסכינו מאז פתיחת מערכת הבחירות, הוציא מטה ברק את התחמושת הכבדה מהבונקר. התשדיר עסק בתסריט אפוקליפטי המתאר את הימים שלאחר בחירתו של שרון, ובו מקים שרון ממשלה ימנית-קיצונית עם גנדי וליברמן ומודיע על ביטול ההסכמים עם הפלסטינים. בשטחים, לפי התסריט, פורץ גל אלימות חסר תקדים, ושרון בתגובה מחליט לכבוש את עזה, שכם ויריחו. מצרים וירדן, מצדן, מבטלות את הסכמי השלום עם ישראל, וארצות-הברית ומדינות אירופה מודיעות על כך שהן מסרבות להתערב בסכסוך במזרח התיכון.

בחלק האחרון של התסריט, נקראים התושבים להגיע לתחנות פיקוד העורף להתאמת ערכות מגן, מדינות ערב מרכזות צבאות ליד גבול ישראל, מוכרז גיוס כללי של כוחות המילואים, ונמל התעופה בן-גוריון נסגר לטיסות אזרחיות. תסריט ההפחדה לווה במוסיקת רקע תואמת ובתמונות להמחשה, ונחתם בסיסמא, שתפסה מקום מרכזי בתשדירי ברק בימים האחרונים: "שרון קיצוני מדי לישראל". כך צריך לעשות תעמולה: מפחידה, מדוייקת, מעוררת לפעולה.

מטה ברק השיק היום גם תשדיר חדש נוסף, המאחל לצעירים "שלא ידעו עוד מלחמה". בתשדיר שולבו קטעים מריאיון שהעניק ברק ליאיר לפיד בערוץ השני, וכן קטעים משירו של יהורם גאון - "המלחמה האחרונה".

על תשדירי שרון, לעומת זאת, אפשר לומר מעט מאוד מילים טובות. מטה שרון מתעלל בנו בימים האחרונים התעללות מכוונת וממושכת. הצופה יכול לזפזפ, אך עבורנו מלאכת סיקור התשדירים הופכת קשה יותר ויותר. כיוון שבניגוד לספין דוקטורז של שרון, קשה לי לחזור על עצמי ערב אחר ערב, לא נותר לי אלא להפר את האיזון הקדוש שגזרתי על עצמי בין שני המועמדים ולהעניק לתשדירי שרון סיקור מקוצר.

מטה שרון השיק היום מעט עדויות חדשות של "האיש מהרחוב", שגם הערב גנב את ההצגה. אחד מהם היטיב לבטא בהברקה קופירייטרית את מה שרבים מאזרחי המדינה חשים כלפי אהוד ברק - "פוליטיקאי קטן". שתי מילים שאומרות הכל. אחד אחר תקף את ברק בנושא שיתוף השרים, ואמר כי "המילה `להתייעץ` לא נמצאת בלקסיקון שלו". כמו-כן אפשר היה לשמוע (שוב) את אריק מדבר על שלום ועל אחדות, ואפילו קצת ברוסית. זהו, מי שרוצה לקרוא עוד על תשדירי התעמולה של שרון, מוזמן לפנות לסיקור התשדירים בימים הקודמים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by