בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חלונות בשלושה מימדים 

חלונות בשלושה מימדים

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

האם מיקרוסופט עומדת להפתיע אותנו בממשק תלת מימדי מרהיב במערכת ההפעלה "וויסלר"?; הניווט יהיה כמו שיטוט בין חדרים. העברת קובץ תראה כמו תליית תמונה על קיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת ההפעלה החדשה לבית מיקרוסופט - חלונות ,2000 המכונה "וויסלר" (Whistler), טרם הושלמה. ממטה החברה שברדמונד נמסר, כי למרות שכבר נוצרו האייקונים החדשים, מערכת ההפעלה אינה גמורה.
 
מיקרוסופט אינה מעוניינת להגיב בשלב זה על "וויסלר", מאחר שזו נמצאת עדיין בשלבי בטא. למרות זאת, הציבור הסקרן מעלה גל של ניחושים, לפיו תעבור המערכת החדשה שינויים רציניים טרם שחרורה.

ככל הנראה, אין מדובר במהלך כה דרמטי. בינתיים, צוות המחקר של מיקרוסופט אכן מבצע כמה ניסויים מעניינים, שיוכלו להסב את הממשק הדו-מימדי, שהומצא על ידי מקינטוש לפני 15 שנים, לממשק תלת-מימדי אמיתי.

פרוייקט חדש של מיקרוסופט, בשם TaskGallery(גלריית המשימות), מכניס את המשתמש לתוך סביבת עבודה תלת מימדית, שבה מיוצגת מערכת "חלונות" על ידי תמונות-אצבע מוקטנות (Thumbnails). צוות המחקר של מיקרוסופט השתמש בגרעין התוכנה ובספריות ממשק גרפי שהיו כבר ב"חלונות "2000 בכדי ליצור חלל תלת-מימדי.

החוויה החדשה במערכת ההפעלה דומה לשיטוט בין חדרים, כאשר במקום לסדר אייקונים בתוך תיקיות אליהם הינו רגילים עד כה, נוכל לעבור מחדר לחדר וכאילו "לתלות" את אותו קובץ על הקיר. הממשק הדו-מימדי הקיים מאפשר רק שינויים מינימליים כמו, סדר שונה, אייקונים גדולים או קטנים יותר, יצירת קיצור דרך וכדומה. אין אפשרות להבדיל ביניהם על-פי הקשר. לעומת זאת, באמצעות הממשק החדש, המשתמש יכול "לתלות את חלונות" בחדרים שונים, ביניהם הוא מנווט באמצעות המקלדת או העכבר. כל חדר יכול להיות מוגדר אחרת, להיראות אחרת, ולכלול תכנים מסוגים שונים.

הממשק החדש יוכל לרוץ גם על כל מחשב בינוני יליד .1998
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by