בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת ההפעלה של הפאלם תתבסס על מערכת ההפעלה הסלולרית 
 
 
רון רבין, סיון.קום

האם פאלם OS5 תתבסס על מערכת ההפעלה של הטלפונים הסלולרים? שמועות טוענות כי ההתפטרות האחרונה של ביל מאגס, ראש אגף הטכנולוגיה בחברת פאלם,נערכה בעקבות כוונות מיזוג בין שתי מערכות ההפעלה. האם זהו סופה של הפאלם OS?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צעד שנוי במחלוקת ניצב כעת על שולחן ההחלטות בחברת פאלם. על פי השמועות, מערכת ההפעלה הבאה (Palm OS5) תבוסס על הSymbian OS, שהיא מערכת ההפעלה של הטלפונים הסלולרים. אם השמועות נכונות, נוכל להניח, כי עתיד מכשירי הפאלם טמון בשכלול יכולות התקשורת האלחוטית ובחיבורם לאינטרנט.
 
על אף היתרונות במיזוג שכזה, ניתן לצפות גם לחסרונות רבים. מערכת ההפעלה של הטלפונים הסלולרים כוללת תשתית מוכנה לתקשורת אלחוטית, Bluetooth וחיבור לאינטרנט.

שילוב גורמים אלו בפאלם יאפשר גלישה מהירה ותקשורת איכותית בין המכשירים. מאידך, מערכת ההפעלה הסלולרית, בניגוד לפאלם OS, חסרה בתחומי ניהול מערכות קבצים, מאגרי מידע ותחומים דומים.

ביסוס מערכת ההפעלה החדשה על הסימביאן (SymbianOS) תחסוך לפאלם משאבים רבים בפיתוח מערכת הפעלה חדשה שתתמוך בתקשורת.

זהו, כנראה, השיקול העיקרי של חברת פאלם בצעד כזה, שכבר נשקל בעבר. באוקטובר 99, הכריזה פאלם על מיזם משותף עם חברת נוקיה, ליצירת טלפון סלולרי חכם המבוסס על שתי המערכות.

למרות התכניות הגדולות, מועד הסיום פקע וההסכם לא מומש. ככל הנראה, ההסכם הוקפא לאחר התנגדות של ביל מאגס, ראש אגף הטכנולוגיה בפאלם, שהתפטר לפני מספר ימים, ובכך אולי הסיר את הרתמות מעל הפרוייקט.

התפטרות אנשי מפתח בחברת פאלם אינה עניין חדש. לפני מספר שנים, פרשו ראשוני העובדים את החברה והקימו את הנדספרינג, יצרנית המכשיר המתחרה לפאלם, ה-Visor, ההולך וצובר תאוצה בשווקים ברחבי העולם.

ה-Visor הוא מכשיר כף-יד מבוסס פאלם, אך בעל עיצוב חדשני וחריץ הרחבה המאפשר להרחיב את ביצועיו ולהפכו למכשירים שונים, דוגמת נגן MP3, או טלפון סלולרי.

אולי עוד נזכה לראות את ביל מאגס עוקב אחר אנשי הנדספרינג וחוזר אלינו עם רעיון מהפכני בחברה מתחרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by