בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סאן ומיקרוסופט חותמות על הסכם פשרה  

סאן ומיקרוסופט חותמות על הסכם פשרה

 
 
יניב קרן, סיון.קום

תביעת סאן נגד מיקרוסופט הגיעה לסיומה בהסכם פשרה; מיקרוסופט תשלם לסאן סכום של 20 מיליון דולר ותורשה להשתמש בגרסאות הישנות של ג'אווה למשך שבע שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סאן ומיקרוסופט הגיעו להסכם פשרה בתביעות שביניהן בנות שלוש השנים. הסכם הפשרה מתייחס הן לתביעה משנת ,`97 שהגישה סאן נגד מיקרופסט בגין הפרת חוזה השימוש בג`אווה, והן לתביעה הנגדית, שהגישה מיקרוסופט נגד סאן זמן קצר לאחר מכן.
 

על פי הסכם הפשרה, תשלם מיקרוסופט לסאן פיצויים בגובה 20 מיליון דולר. פיצויים אלה יסיימו את כל טענות סאן על שימוש לא חוקי שנעשו בתוכנה שלה ובשמה המסחרי. בנוסף, קיבלה מיקרוסופט אישור לשימוש מוגבל במוצרי סאן.

"הם יכולים להמשיך להשתמש בגרסאות ג`אווה הישנות שלנו, אבל הם לא יוכלו להשתמש בגריסת ג`אווה נט החדשה", אמרה סגנית נשיא סאן, פטירשיה שולץ. הרישיון המוגבל מאפשר למיקרוסופט להשתמש ולהפיץ מוצרים הנמצאים במלאי שלה שכבר מכילים את תוכנות ג`אווה. תוקפו של הרישיון הוא לשבע שנים בלבד.

לדברי אנליסטים, הסכם הפשרה אינו מפתיע, זאת מכיוון שמיקרוסופט אינה נמצאת בסיטואציה שתאשפר לה זכייה במשפט. גורמים רישמיים במיקרוספט מסרו, שהחברה אינה מעוניינת כלל להשתמש במוצרי ג`אווה המיועדים לרשת.

לאחרונה נודע, כי מיקרוסופט מתכוונת לפתח את תוכנת הסי שארפ שלה המיועדת לרשת. ההחלטה להתמקד בפיתוח נבעה, בין השאר, מהמחלוקת המשפטית עם סאן. המוצר החדש שלה יסייע למיקרוספט להתגבר על תלות העבר בסאן, ועשוי אף להציב אותה בקו אחד עם החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by