בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת HP הפיצה קבצים נגועים בוירוס 

חברת HP הפיצה קבצים נגועים בוירוס

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

הוירוסים חדרו לאתר חברת HP והורדו על ידי 1500 איש; התלונות לא איחרו להגיע; החברה פתחה בחקירה; מומחה וירוסים: הפגיעה אינה קשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת HP (היולט-פאקרד) הפיצה לאחרונה תוכנות דרייבר נגועות בוירוס. התוכנות הנגועות הוצעו למכירה בשגגה, בחנות הוירטואלית של החברה. כך מדווחת סוכנות הידיעות היפנית "ניקיי".
 
התוכנות, הופצו בין ה- 17 וה- 19 בדצמבר האחרון, והכילו את הוירוס Funlove. הפרשה נחשפה רק לאחר שהתקבלו תלונות מלקוחות HP. בדיקות שנערכו ביפן גילו 51 קבצי דרייבר נגועים המיועדים למדפסות ולזיכרון הלוח הבסיסי (BIOS). ההערכה היא, שהתוכנות הנגועות בוירוס הורדו מהאתר על ידי כ- 1500 משתמשים.

בבדיקה התברר שמדובר בוירוס, אותו וירוס שזיהם את מפעל הייצור של Dell באירלנד לפני 14 חודשים. "Funlove" תוקף מחשבים הפועלים על מערכות ההפעלה חלונות NT / 95 / 98 workstation 4.0, ומגדיל את נפח הקבצים המאוכסנים על הכונן הקשיח.

למרות שהוירוס אינו הרסני, התקרית גרמה למבוכה רבה בחברת HP, במיוחד לאור השתתפותה המתוקשרת באיגוד תעשיית ה-IT למלחמה בפשיעה מקוונת, ( IT-ISAC).

הסברה היא שהוירוס הועלה למערכת הלינוקס של HP באוסטרליה, האחראית להעברת חבילות דרייברים למספר מדינות, בינהן יפן.

מומחה האנטי-וירוסים גרהאם קלולי, שנשאל בעניין, אמר שהוא מניח שאחד המתכנתים נדבק בוירוס, והדביק קבצי exe או ActiveX הקשורים לדרייברים. אלו הועלו מבלי משים לאתר החברה.

"הוירוס לא ממש מסוכן", הוסיף קלולי, "הוא לא משחית את הקבצים באופן בלתי הפיך, ואינו פוגע במערכת ההפעלה או במחשב, קל מאוד לנקות את המחשב לאחר הפגעיה, באמצעות תוכנת האנטי-וירוס של HP", אמר קלולי. לדבריו הנזק העיקרי שנגרם הוא למוניטין של חברת HP.

מ-HP, נמסר כי החברה פתחה בחקירה יסודית, בראשותו של הטכנולוג הראשי של החברה, מייק רוז, במטרה להבין את הגורמים שהביאו למקרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by