בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פדרל-אקספרס עוקבת אחר החבילות שלכם באס.אם.אס 

פדרל-אקספרס עוקבת אחר החבילות שלכם באס.אם.אס

 
 
חדשות נענע 

הנהג יסרוק את ברקוד החבילה והנתונים יועברו דרך הרשת סלולרית האירופית למחשב המרכזי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המשלוחים האמריקאית פדרל-אקספרס (FedEx) החלה להשתמש בהודעות טקסט סלולריות לשמירה על קשר עם הנהגים והמשלוחים באירופה. המערכת פעילה כבר בגרמניה, ובהמשך צפויה להתפרס על פני רוב אירופה.
 
עד היום, לא היה לפד-אקס מעקב עדכני אחרי חבילות במקומות רבים באירופה, חוץ מאשר בפריס ובבריטניה. הנהגים היו מתקשרים עם מנהלי הנסיעות בטלפון, ומודיעים במקום על הגעת החבילה.

החברה רצתה להקים באירופה רשת תקשורת ניידת פרטית, בדומה לזו שהיא מחזיקה בארה"ב, אולם לא הצליחה לקבל את התדרים הדרושים. לפיכך, פנתה לטכנולוגיית המסרים הקצרים, אס.אם.אס (SMS), המשמשת בדרך כלל להעברת מסרים בין משתמשי טלפונים סלולריים. המערכות האמריקאית והאירופית אינן תואמות, אך לדברי מנהל טכנולוגיית מידע אזורית בחברה, גרהאם ריצ`י, מערכת ה-SMS "מחקה" את הפעילות של המערכת האמריקאית.

המסופים בהם משתמשת המערכת האירופית נקראים קוקו, קיצור של "תקשורת שליחים", אשר מותקנים במשאיות. החברה בחנה את מערכות ההפעלה של פאלם ולינוקס, אולם בחרה לבסוף Windows CE, המשמשת במחשבי כף יד.

הנהג סורק את ברקוד החבילה, הנתונים משוגרים בקרן אינפרא-אדום אל הקוקו, שמשגרת את המידע, דרך הרשת הסלולרית האירופית, אל הרשת של פד-אקס, ומשם אל המחשב המרכזי (Mainframe) של החברה בממפיס, ארה"ב. מהירות התקשורת, לפי ריצ`י, היא 9.6 ביט לשנייה.

הודעות האס.אם.אס מהוות את רוב המידע, הנע ברשתות סלולריות מסוג GSM. ארגון הג`י.אס.אם חזה באפריל אשתקד, כי עד סוף השנה ישלחו 10 מיליארד הודעות אס.אם.אס בחודש, אולם המספר האמיתי עבר את ה-15 מיליארד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by