בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים: סיכוי להסכם כבר בסוף השבוע 
 
 
חדשות נענע 

מדווחים על התקדמות בנושא הפליטים, אך דשדוש בנושא ירושלים, שטחי הגדה ונושאים נוספים. הליכוד: 'מכירת חיסול של מדינת ישראל'. מטה ברק: מטה שרון מנסה להדביק את הציבור בפאניקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות פלסטיניים אומרים היום (שישי) כי קיים סיכוי להשגת הסכם מסגרת עם ישראל כבר בסוף השבוע, אם זו תקבל את ה"החלטות הפוליטיות הנכונות".בטאבה נמשך מאז שעות הבוקר המשא ומתן בין משלחות ישראל והפלסטינים, כאשר על שולחן הדיונים עלתה גם סוגיית ירושלים.
 
 
גורם פלסטיני אמר כי נרשמה בשיחות טאבה התקדמות משמעותית בנושא הפליטים הפלסטינים, אם כי בסוגיות אחרות כגון: ירושלים, היקף הנסיגה הישראלית מהגדה ועניין סידורי הביטחון - טרם הושגו הסכמות בין הצדדים.

בדיונים שעסקו בענייני השטח הציגו הצדדים מפות להסדר הקבע. מהמפות עולה כי הפלסטינים מסכימים לתיקונים בשטח בהיקף של שני אחוזים וכי הם דורשים תמורה דומה בשטחים מתחום ישראל.

כמו-כן דורשים הפלסטינים פינוי של כל ההתנחלויות מרצועת עזה, מעלה אדומים וגבעת זאב. הפלסטינים מתנגדים בין השאר לכך שמטוסי חיל האוויר הישראלי יוכלו לטוס בשמי מדינתם.

אתמול הופסקו השיחות כשעה וחצי לאחר תחילתן, בעקבות רציחתו של עקיבא פשקוס ז"ל ליד ירושלים. מנהל לשכת ראש הממשלה וראש צוות הניסוח הישראלי, עו"ד גלעד שר, עזב את אילת על מנת להתייעץ עם ראש הממשלה, שהנחה את המשלחת הישראלית להמשיך בדיונים למרות הפיגוע.

בלשכת ראש הממשלה אומרים כי ברק מעוניין להגיע להסכם מסגרת מלא ולא להסכם חלקי או מזכר הבנה.

דובר הליכוד מסר בתגובה על ההתקדמות המשמעותית, לכאורה, בשיחות בעניין הפליטים כי "הציבור בישראל חייב להבין שהתקדמות במגעים בנושא זה משמעותם בפועל כניסה של רבבות פליטים לתוך ישראל הריבונית". המעשה האחרון של אהוד ברק כראש ממשלה, כדבריו, הוא בבחינת מכירת חיסול של נכסיה הביטחוניים החיוניים של ישראל.

ממטה ברק נמסר כי "טוב יעשו במטה שרון אם במקום לנסות ולהדביק את הציבור בפאניקה שלהם, יקשיבו מדי פעם לראש הממשלה, שכבר חזר ואמר כי לא יאפשר מתן זכות שיבה לפליטים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by