בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימו שיחות טאבה 
 
 
חדשות נענע 

השר בן-עמי: "השיחות הסתיימו בתחושת הישג, שאנחנו קרובים להסדר, אבל גם בתחושה שאין כרגע זמן פוליטי שיאפשר את קיום ההסכם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחות השלום בטאבה הסתיימו הערב (שבת) במסיבת עיתונאים בה נמסרה הודעה משותפת של ראשי המשלחות: שר החוץ שלמה בן עמי וראש צוות המו"מ הפלסטיני אבו עלא.

 
השר בן-עמי אמר במסיבת העיתונאים כי "ספק אם היה סבב שיחות מעמיק, רציני ומפורט כל כך. מעולם לא היינו קרובים יותר להסכם בינינו מאשר בשעה הזאת".

אנחנו מסיימים את השיחות בתקווה שיהיה שלב נוסף בהידברות באמצעות פגישת מנהיגים באמצע השבוע", אמר בן-עמי. "השיחות הסתיימו בתחושת הישג, שאנחנו קרובים להסדר, אבל גם בתחושה שאין בידינו כרגע זמן פוליטי איכותי שיאפשר את קיום ההסכם, ונחזור אליו כשיסתיים ההליך הדמוקרטי בישראל".

סוכנות רויטרס מדווחת כי ברק ועראפת צפויים להיפגש השבוע בשטוקהולם. על פי הדיווח הפגישה תתקיים ביום שלישי או רביעי הקרובים, בחסות האיחוד האירופי והאו"ם, בניסיון להגיע להסכמות בנושאים המרכזיים השנויים במחלוקת.

לדברי מקורות ישראליים, אלה התוצאות העיקריות של שבוע הדיונים בטאבה:

גבולות: שני הצדדים החליפו מפות של גושי ההתנחלויות המיועדים לסיפוח לישראל בהסדר הקבע וערכו בירור יסודי ומקיף של עיצוב הגבול העתידי בין ישראל למדינה הפלסטינית.

ביטחון: הוסכם להקים ועדה משותפת, שתדון בחופש הטיסה של מטוסי חיל האוויר הישראלי בשמי המדינה הפלסטינית.

פליטים: בדיונים על הפליטים הושגה התקדמות רבה יחסית בגיבוש "תפריט הפתרונות" לפליטים הפלסטינים.

ירושלים: ועדת ירושלים התכנסה פעם אחת בלבד ולא הגיעה להסכמה. ישראל הציגה את תפיסתה ש"האגן הקדוש" בעיר העתיקה צריך להתנהל במשטר מיוחד, וכי קודם יש לסכם את פרטי ניהול חיי היומיום בתוכו, ורק אחר כך לדון בריבונות. הפלסטינים תבעו לקבוע תחילה מי הריבון.

"הארץ" מדווח כי ראשי המשלחת הישראלית מעריכים שאם היה עומד לרשותם שבוע נוסף, הם היו משיגים הסכם מסגרת, אך בגלל הבחירות לא עלה בידם להגיע לכך. לדבריהם, הדיונים בטאבה היו הרציניים והענייניים ביותר, שהתנהלו אי פעם עם הפלסטינים, אך המשלחת הישראלית הגבילה את עצמה בחופש הפעולה שלה בגלל הבחירות הקרבות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by