בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית: מכירות של מילארד דולר בשוק מכשירי כף היד 

ארצות הברית: מכירות של מילארד דולר בשוק מכשירי כף היד

 
 
מערכת סיון.קום

מכשירי כף היד מאבדים את יעודם כסמל סטטוס והופכים למוצר צריכה המוני. מחקר חדש מגלה עליה של למעלה מחמישים אחוז ברווחים ממכירות מחשבי כף היד לעומת התקופה המקבילה אשתקד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשבי כף יד הופכים למוצר המוני המבוקש על ידי אמריקאים רבים ואינם מהווים רק סמל יאפי. מנתונים שמפרסמת חברת מחקרי השוק האמריקאית אנ.פי.די אינטלקט מתברר כי הצרכן האמריקני הוציא בשנה החולפת למעלה ממיליארד דולר על מחשבי כף יד, למעלה מפי שתיים מן הסכום שהקדיש לנושא אשתקד.
 
העלייה המשמעותית בסכומים נובעת כמובן מעלייה במספר היחידות שנמכרו. חברת המחקרים מצביעה על מכירות של 3.5 מיליון מכשירי כף יד בשנת 2000 בארצות הברית. מספר זה מהווה עליה של 2.71 אחוזים לעומת 1.3 מיליון היחידות שנמכרו ב- 99.

העובדה שמספר היחידות הנמכרות צמח פחות מההכנסות מצביעה על כך שהיצרנים מרוויחים פחות על כל יחידה נמכרת, אבל המגמה הכללית המסתמנת בשוק, של מעבר למחשבי כף יד מרגיעה את יצרניות מחשבי כף היד,כמו הנדספרינג, פאלם, קומפאק, קאסיו ואחרות.

פאלם מחזיקה כרגע בנתח שוק של 72 אחוזים, המהווה ירידה לעומת 87 האחוזים שהיו בידה בשנת 99`.

אולם מעבר לנתח שוק זה, מחזיקה פאלם בשוק גם בצורה עקיפה, בעזרת המתחרה העקרית שלה- הנדספרינג, יצרנית הוייזור, המחזיקה ב- 14 אחוזים מהשוק, ומשתמשת במערכת ההפעלה של פאלם. שאר 14 אחוזי השוק מתבססים על מערכת ההפעלה חלונות סי.אי. נתח השוק שנותר מתחלק בין חברת קאסיו שירדה השנה מ- 11 אחוזים לשישה, קומפאק שמחזיקה רק 2.3 אחוזים, ו-היולט פקארד ו-נק מתקוטטות על נתח השוק שנותר.

המחקר הנוכחי התבסס על מכירות בחנויות והזמנות דרך הדואר. כתוצאה מכך השיגו מכשירי כף יד יקרים, המכוונים לשוק העסקי, תוצאות נמוכות יותר מאשר מכירותיהם האמיתיות. עם זאת, קשה להאמין שהם נוגסים משמעותית בדומיננטיות החזקה של פאלם הפונה לקהל הרחב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by