בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מניין ההרוגים ברעידת האדמה בהודו עלה ל- 20 אלף  
 
 
אורי רודריגז

בראיון בלעדי לחדשות נענע, מביעים תושבי האזור שנפגע חשש מפני מספר הרוגים גדול בהרבה, אם לא תגיע בדחיפות עזרה מארצות המערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר הנפגעים הרב במדינת גוג`רט, לא הפתיע איש בהודו. חצי האי גוג`ארט, בין רג`סטאן לבומביי, נחשב לאחת מהמדינות העניות ביותר בהודו. בבירת גוג`ארט, אחמדאבד, חיה רוב האוכלוסיה בתנאי עוני מחפירים ומרביתה מנהלת אורח חיים דתי אדוק.
העיר שנפגעה מהרעש בצורה החזקה ביותר היא העיר בוג`, דרומית מזרחית לאחמדאבד. בבוג` כמיליון וחצי תושבים, רוב תושבי העיר עוסקים בתעשייה זעירה, והיו בבתיהם כאשר התרחשה רעידת האדמה. "הרגשתי כאילו השמים נפלו עלי" סיפר אחד מתושבי העיר ל"טיימס אוף אינדיה", זה היה כאילו אלוהים העניש אותנו על דבר נורא: מהמקדש הסמוך לביתי בו היו כמעט 4000 פסלים לא נשאר ולו פסל אחד שלם. ראיתי מחזות נוראיים כמו אב שהחליט להתאבד לאחר שגילה שכל משפחתו נקברה תחת ביתם".
 

הכל תלוי עתה בעזרה מבחוץ

מניין הרוגים עומד בשעה זו על כ-20 אלף בני אדם ועוד לפחות 35 אלף נפצעו באורח קשה. במדינה כמו הודו, בה נפצעים מדי יום בתאונות דרכים עשרות אלפי אנשים, איש אינו סופר את הפצועים ה"קלים". קרישנה באג`פוטרי, מאחמדאבד, העריך בראיון לחדשות נענע, כי מספר הנפגעים יהיה כפול, אם לא יותר. "כרגע הצבא השתלט רק על הערים המרכזיות" מספר קרישנה, "ישנם מאות כפרים שנחרבו כמעט עד היסוד שאיש כמעט לא הגיע לשם."

אחת הבעיות העיקריות העומדות בפני המחלצים היא רשת התחבורה במדינת גוג`רט. לבד מכביש ראשי אחד, מרושתת המדינה בכמה עשרות כבישי עפר, ובמסילת רכבת צרה (מסילה ברוחב מטר) בה נסעו עד לפני שנתיים רכבות קיטור. חיל האוויר ההודי החל היום במבצע של הצנחת מזון ומים באזורים נידחים יותר של המדינה, באחמדאבד אומרים שזה מעט מדי ומאוחר מדי.

קרישנה באג`פוטרי ביקש בראיון לפנות בקריאה נרגשת לגולשים: "אנו זקוקים בדחיפות לשמיכות, תרופות ואוהלים. אם לא תגיע עזרה בקרוב מהמערב, מגפת הכולרה שהייתה באזור (בשנת 1994 - א.ר.ג.) תחוויר לעומת מה שיקרה בגוג`ארט - מאות אלפים ימותו".

תרומות אפשר לשלוח לצלב האדום, לקרן הסיוע המיוחדת של "טיימס אוף אינדיה" בכתובת

The Times of India Relief Fund, The Times of India, 139 Ashram road, Ahmedabad-380009
ודרך שגרירות ישראל בבומביי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by