בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק לא ייפגש עם ערפאת עד הבחירות  
 
 
חדשות נענע 

הודיע על הפסקת השיחות עם הפלסטינים, למעט מגעים ביטחוניים. הערכה: ההודעה באה בעקבות סירוב של ערפאת לפגוש את רה"מ. ערפאת תקף בחריפות את ברק בדאבוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, הודיע הערב (ראשון) רשמית כי החליט להפסיק את המגעים המדיניים עם יאסר ערפאת ואנשיו עד לאחר הבחירות. משמעות ההודעה היא כי ברק לא ייפגש ביום שלישי עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בשטוקהולם, בירת שוודיה.
 
ההערכה היא כי ברק החליט להודיע על הפסקת השיחות בעקבות סירוב של הפלסטינים ושל ערפאת עצמו להיפגש עמו.

השר שמעון פרס נפגש הערב ביחידות עם ערפאת בדאבוס. בגל"צ דווח כי יושב ראש הרשות אמר בפגישה, כי לא היה מודע כלל לאפשרות שייפגש מחר עם ראש הממשלה אהוד ברק. ראש הרשות ברך על תוצאות השיחות בטאבה, אך הוסיף כי הוא אינו סבור שהושגו שם סיכומים כלשהן. פרס וערפאת סיכומו שהמשא ומתן לשלום יימשך לאחר כינונה של ממשלה חדשה בישראל.
 

המגעים הביטחוניים ימשכו

בחדשות Ynet דווח שבהודעה שיצאה מלשכתו של ברק נכתב כי "ממשלת ישראל ממשיכה לדבוק בתהליך השלום על בסיס עמידה על האינטרסים החיוניים של ישראל: לא תהיה זכות שיבה של פליטים פלסטינים לתוך שטח מדינת ישראל, ראש הממשלה לא יחתום על שום מסמך המעביר את הריבונות בהר הבית לידי הפלסטינים ושמונים אחוז מן המתיישבים ביהודה, שומרון וחבל עזה, יישארו בריבונות ישראל. ברק הודיע על החלטתו לראש ממשלת שוודיה ולמזכ"ל האו"ם".

יחד עם זאת, נכתב בהודעה כי המגעים הביטחוניים, "להרגעת השטח, להפסקת האלימות ולסיכול הטרור", יימשכו.
 
 

ערפאת: נגד מי המלחמה הזאת?

החלטתו של ברק התקבלה בין היתר גם בעקבות הנאום הקשה שנשא ערפאת בוועידת העסקים בדאבוס. בנאום תקף יושב ראש הרשות את ראש הממשלה ברק, ואמר כי הוא לא עשה דבר למען השלום.

ערפאת פנה לנוכחים בסדרה של שאלות רטוריות: "נגד מי המלחמה הזאת? נגד הילדים הפלסטינים, נגד העם הפלסטיני, נגד הנשים הפלסטיני, נגד עמנו, נגדי, נגדך, נגד מי? איך אפשר להגיע להסכמי שלום? כשיש קיצונים בשני הצדדים?"

השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, שהשתתף בוועידה בשליחותו של ראש הממשלה, אמר כי "ההתקפה של ערפאת היתה לא נעימה", וכי בחר בתגובה מתונה לדבריו כיוון שהרגיש שאת לב מנהיגי המערב אפשר לכבוש את המערב על ידי תשובה מאופקת ו"לא תשובה החורגת מהמקובל כאן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by