בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת: ישראל מנהלת נגדנו מלחמה ברברית 
 
 
חדשות נענע 

את הדברים האלה אמר אתמול בוועידה הכלכלית בדאבוס. בתגובה ביטל עמו ברק את פגישתם ביום שלישי. ערפאת, לדבריו, עדיין מחוייב לתהליך השלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יאסר ערפאת, מוחה הבוקר (שני) על החלטת ראש הממשלה, אהוד ברק, להפסיק את ההידברות עימו עד לאחר הבחירות בישראל.
 

"אני, עדיין מחוייב לתהליך השלום", אמר הלילה ערפאת בדאבוס, "ואם הדבר הכרחי אסכים להפגש אישית עם ברק בכל עת". את הדברים האלה אמר יו``ר הרשות הפלסטינית בתום פגישה שקיים עם מזכ"ל האו"ם.

מוקדם יותר תקף עראפת באופן חריף את ישראל ואמר "היא מנהלת נגדנו מלחמה ברברית". ערפאת האשים את ישראל בכך שהפציצה שטחי הרשות הפלסטינית בפגזי אורניום, גרמה להרס הכלכלה הפלסטינית, והשליטה דיכוי, הרעבה בשטחים והפרה את זכויות האדם.

את נאומו נשא ערפאת במושב המרכזי של ועידת דאבוס, ועידה הנערכת מידי שנה על ידי הפורום הכלכלי העולמי בהשתתפות מעצבי הכלכלה העולמית. ערפאת קרא לאו"ם ולקהילה הבינלאומית להתערב במהירות ולהביא לסיום המצב.

השר לפיתוח איזורי, שמעון פרס, שהשתתף גם הוא בוועידה, הגיב לדברי ערפאת, ואמר כי כל הצעדים הישראליים ננקטו בתגובה לאלימות מצד הפלסטינים, שבחלקה לרשות לא היה עליה שליטה. "אלמלא האלימות", הדגיש פרס, "לא היתה התגובה ואלמלא הפצצות לא היה הסגר". ברק, טען פרס, ממשיך את מדיניות ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין, וישראל אינה מעוניינת בסבל פלסטיני אלא להיפך.

בפתח דבריו טען ערפאת כי ישראל פוגעת במאמצי השיקום הכלכלי בשטחים באמצעות סגירת שדה התעופה ובלימת הקמת הנמל בעזה. "ממשלת ברק וקודמותיה, בהן ממשלת נתניהו", אמר ערפאת, "מנהלות מדיניות של סגר, הרעבה וענישה קולקטיבית". ערפאת האשים את צה"ל כי הוא עושה שימוש בתחמושת המכילה אורניום מדולל, טענה שצה"ל הכחיש בתוקף.

ערפאת הוסיף כי ישראל מטילה מצור כולל על השטחים ופוגעת בזכויות האדם, מביאה לסגירת מפעלים, מגדילה את האבטלה וגורמת לאובדן התוצרת החקלאית הפלסטינית. "מי שרוצה שלום אמיתי", אמר ערפאת, "לא הורג ורוצח כפי שישראל עושה".

בסוף דבריו ציין ערפאת, כי ישראל ניסתה פעמיים להרוג את נציגת זכויות האדם מטעם האו"ם בעת שביקרה בשטחי הרשות הפלסטינית, וכי הוא העמיד לרשותה את מכוניתו המשורינת כדי להגן עליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by