בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר: הכרעת השופטים במשפט לוקרבי 

מחר: הכרעת השופטים במשפט לוקרבי

 
 
חדשות  נענע

לאחר חודשי דיונים רבים יודיעו מחר השופטים הסקוטים האם האזרחים הלובים אכן אשמים בפיצוץ מטוס פאן אם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר 11 ימים בהם דנו בעדויות בתיק, הודיעו היום (שלישי) השופטים במשפטם של שני אזרחי לוב, המואשמים באחריות לאסון לוקרבי,כי מחר ימסרו את פסק הדין.
 
הנאשמים, עלי מוחמד על מגרהי ואל אמין חליפה פחימה, מואשמים ברצח 270 בני אדם בפיצוץ מטוס פאן אם מעל העיר הסקוטית לוקרבי. באם יחליטו השופטים להרשיעם הם צפויים לקבל עונש של מאסר עולם. באם יחליטו השופטים לזכותם, או להכריע כי אשמתם אינה מוכחת, הם צפויים להשתחרר. במדינות המערב, ובעיקר בארה"ב ובבריטניה, חוששים מאד מאפשרות שכזו, לאחר שבמשך שנים רבות נלחמו על בידוד לוב מהקהילה הבינלאומית והטלת סנקציות עליה.

התביעה טוענת כי הוכיחה "מעל לספק סביר" כי שני הנאשמים אחראים לפיגוע במטוס פאן-אם. על פי טענת התביעה, מוכיחות העדויות באופן ברור כי השניים תכננו ביחד לשתול מזוודה ובתוכה פצצה בבטן המטוס של טיסת איר-מלטה לפרנקפורט. המזוודה עברה עם חלק מהמטען לטיסת פן-אם 103 שטסה מפרנקפורט לניו יורק, דרך לונדון. הפצצה התפוצצה לאחר שהמריא המטוס מלונדון ב-21 בדצמבר 1988 והרגה את כל הנוסעים, וכן 11 בני האדם על הקרקע.

ההגנה ביקשה מהשופטים לקבוע כי הנאשמים חפים מפשע בטענה כי העדויות נגד מרשיהם אינן מהימנות ונסיבתיות. ביום האחרון למתן העדויות שמעו השופטים את דברי פרקליטו של פחימה, שניסה באופן שיטתי לבטל את האישומים בכך שעירער על איכות העדויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by