בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמש בתעמולה : הגענו לשלב הקניה 
 
 
עידו שטרנברג

הצרכן כבר רוצה את המוצר, הוא רק צריך את הבעיטה בישבן כדי לקום מהכיסא ולנקוט בפעולה. סיכום ערב התשדירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי פרסום שרטטו בזמנו את מודל מדרג השפעות הפרסום. המדרג, בן שבעה שלבים סך הכל, מתחיל משלב המודעות למוצר, ממשיך באהדה, עובר בהעדפה, ולבסוף מסתיים בקניה ובקניה חוזרת. אמש (שלישי) הגיעו שידורי התעמולה של מטה שרון לשלב הקניה. בשלב הזה, הצרכן כבר רוצה את המוצר, אך עדיין צריך את הבעיטה בישבן כדי לקום מכורסת הטלוויזיה ולנקוט בפעולה.
 
בהודעת מטה שרון שהתפרסמה אתמול נאמר כי "אסור להיתפס לשאננות. למרות הסקרים המנבאים לנו ניצחון צריך לצאת מהבית ולהצביע לאריאל שרון ברוב גדול". גם התשדירים שיצאו אמש ממטה שרון עמדו בסימן היציאה מהבית. כך, יכולנו לשמוע עדויות "האיש מהרחוב" המעיד כי הוא יכול להצביע לשרון "בלב שקט", או עדות אחרת לפיה "חייבים להצביע ולשנות". ולבסוף, אישה חביבה הקובעת שכל מי שרוצה בשרון, "חייב להגיע לקלפי".

תשדירי שרון שוב עסקו אמש גם בזכות השיבה. בין ההגדרות הסטנדרטיות "סוף למדינה" וכו`, בלטה עדה אחת שאמרה כי אם ברק יזכה בבחירות ויכיר בזכות השיבה "אני, אישית, לא אישאר פה". זה מה שנקרא, ירידה לשם עליה.

גם במטה ברק מקשיבים לתקתוק השעון. סקר מעריב-גאלופ שהתפרסם אתמול הורה על פער בן 20 אחוזים לטובת שרון, שבוע לפני הבחירות. המטה שוב שלח את ברק לדבר על לב האומה: "לפעמים רעם התותחים אינו מאפשר לשמוע את משק כנפי ההיסטוריה", פתח ראש הממשלה, וקבע כי אנו נמצאים "מרחק נגיעה מהשגת הסכם היסטורי עם הפלסטינים". בהמשך הוא אמר גם גם כי הוא מבין ללבם של אלה החושבים שלא ניתן להגיע לשלום, ואף התוודה שגם הוא חשב כך עד לא מזמן.

פנייה מסוג זה מכנים בעולם הפרסום בשם "טסטמוניית המנכ"ל". הספרות המקצועית בנושא ממליצה להיזהר בשימוש בז`אנר, שכן הוא עלול לשדר פאניקה. הפנייה אמש, כמו גם פניותיו הקודמות של ברק במסגרת תעמולת הבחירות, שידרה כמויות מסחריות של פאניקה. מצד שני, פאניקה מפני עלייתו של שרון לשלטון היא מה שמנסים בשבועות האחרונים תועמלני ברק להעביר לצופה. הצרה, מבחינתו של מטה ברק, שהפאניקה לא מוצאת בינתיים ביטוי בסקרים.

קטע נוסף שבלט אתמול בתשדירי ברק היה עדות של אם החובקת תינוק בזרועותיה ופונה לרגש האימהי: "אני רוצה שהילד הקטן הזה לא ילך לצבא". לא רוצה? אין בעיה: תמיד אפשר לעלות על המטוס של זו שמאיימת: "אני, אישית, לא אישאר פה"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by