בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנאשם במשפט לוקרבי ירצה 20 שנות מאסר 
 
 
חדשות נענע 


עבד אל בסט אל-מגרשי ירצה את העונש בתא מיוחד בבית הכלא השמור ברליני שבגלאזגו סקוטלנד, לאחר שהורשע בהריגת 270 אנשים בהפצצת מטוס נוסעים ב-1988

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנאשם במשפט לוקרבי, עבד אל בסאט אל-מגראחי, ירצה לפחות 20 שנות מאסר בכלא הסקוטי, לאחר שהורשע בהריגת 270 אנשים בהפצצת מטוס נוסעים ב-1988. הסוכן החשאי הלובי הורשע אמש (רביעי) בפיצוץ מטוס ג`אמבו של חברת פאן-אם, שעשה את דרכו מלונדון לניו-יורק, מעל העיר הסקוטית לוקרבי.

 
השופטים התחשבו בגילו המתקדם של אל-מגראחי (49), וכן בעובדה שיוחזק בכלא זר, וגזרו עליו עונש מאסר של מינימום 20 שנים. אל-מגראחי ירצה את עונשו בתא מיוחד, המכונה על-ידי האסירים האחרים "הקפה של קדאפי", בבית הכלא השמור ברליני שבגלאזגו.
 

לוב מצפה להסרת הסנקציות; הבית הלבן מתנגד

החשוד האחר בפרשה, אל אמין חליפה פחימה (44), זוכה מאשמה, ויעזוב את חברו לתא, אל-מגראחי, עמו שהה בתא מאז אפריל 1999, עת הסגירה טריפולי את השניים לבריטניה.

לאחר מתן פסק הדין קראה לוב להסיר לאלתר את כל הסנקציות שכפה עליה האו"ם מאז ההפצצה בלוקרבי ואמרה כי היא מצפה לשיפור היחסים עם ארצות-הברית. "נעשה שימוש במקרה לוקרבי כתירוץ לדחות את הסרתן", אמר דובר משרד החוץ, חסונה כיוך במסיבת עיתונאים. "עתה, משבית המשפט סיים את המקרה, יש להסיר את הסנקציות לחלוטין". "אנו מושיטים את ידינו לארצות-הברית לבנות יחסים המבוססים על כבוד הדדים ורווח לשני הצדדים".

נשיא ארצות-הברית, ג`ורג` וו. בוש, בירך על ההרשעה אך אמר כי על ממשלת לוב לקחת את האחריות על ההפצצה. הבית הלבן מסר אתמול כי אין בהרשעה די כדי להסיר את הסנקציות שהוטלו על לוב. 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by