בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: תעמולת בחירות חשאית באינטרנט  

בריטניה: תעמולת בחירות חשאית באינטרנט

 
 
מערכת סיון.קום

הבריטים בניגוד לישראל, אינם עושים תעמולת בחירות גלויה באינטרנט; הודעות שפורסמו לאחרונה נגד אחת המפלגות במדינה עוררו סערה רבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

האינטרנט לוקח תפקיד חשוב גם במערכת הבחירות הבריטית ההולכת ומתקרבת. לאחרונה פורסמו הודעות משמיצות נגד המפלגה הוולשית, בפורמים פוליטיים ובאתרי אינטרנט שונים.
 
אתר הרג`יסטר מדווח, כי מקורן של הודעות אלה, במחשבי מפלגת הניו לייבור הבריטית. המפלגה המושמצת דורשת התפטרות בכיר בשלטון, אשר השתתף בדיונים המקוונים. בישראל אין חשאיות סביב המסרים הרבים שמופצים ברשת. המפלגות מפעילות בגלוי מתנדבי אינטרנט, בהבינם את חשיבות המדיה.

עם התקרבות הבחירות בבריטניה, נכתבו אלפי הודעות נגד מפלגת "פלאד קימרו", המפלגה הלאומית הוולשית, בפורומים פוליטיים באינטרנט, ובעיקר בקבוצת הדיון the wales.politics.assembly, תחת השמות "דיוויד קארי" ו"הארי מלון ג`ונס".

חברים אחרים בקבוצת הדיון טענו, כי השניים עובדים עבור מפלגת הלייבור, אולם אלה הכחישו את הדבר. חברי הקבוצה והעיתון הוולשי "וויילס אן סנדיי" ניסו לאתר את מקור ההודעות, וגילו כי הן אכן הגיעו ממטה התקשורת של מפלגת ה"ניו לייבור" בלונדון.

המפלגה, שהכחישה בתחילה את הדברים, הודתה לבסוף כי ההודעות יצאו ממחשביה, אולם טענה כי הייתה זו יוזמה של מתנדב, ולא פעולה רשמית. המתנדב הנלהב פרסם ממוצע של 37 הודעות ביום.

אדריאן מקמנמין, היועץ המיוחד של השר הוולשי פול מרפי, חשוד כמעורב בעניין. מקמנמין כתב לראשונה באותה קבוצה תחת שמו האמיתי בנובמבר, מספר ימים אחרי ההודעה הראשונה של "דיוויד קארי". מאז הספיקו מקמנמין ו"קארי" לכתוב מאות הודעות, בחלקן הם מחזקים זה את דברי זה. נציגי "פלאד קימרו" הזועמים קראו להתפטרותו של מקמנמין, והעיתון "וויילס אן סנדיי" בודק כעת, אם מקמנמין הפר חוק כלשהו בכך שפרסם את דעותיו הפוליטיות בפורום.

בארצנו הקטנה המצב שונה. הליכוד אינו מכחיש, ואף מתגאה בעובדה, שמטה האינטרנט מפעיל מתנדבים הפועלים מביתם או מהמטה 18 שעות ביממה כמסבירים ברשת,כמשתתפים בפורומים ובצ`טים. גם האתר של אהוד ברק לא טומן ידו בצלחת, ובעמוד המתנדבים ניתן לסמן, בין שאר האפשרויות, "ברצוני להיות פעיל אינטרנט".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by