בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שוויץ מאיימת להפסיק את האנונימיות ברשת 

שוויץ מאיימת להפסיק את האנונימיות ברשת

 
 
מערכת סיון.קום

חברת תוכנה שוויצרית יצרה את "רובוט השמועות" המסוגל לעקוב אחר פורומים וצ'טים בזמן אמת ולאתר את מקור המידע; יש לצפות להתנגדות רבה מצד ארגוני זכויות הפרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחד מהיתרונות הבולטים שמעניקה לנו הרשת, היא האפשרות להפיץ שמועות ומידע תוך שמירה על אלמוניות הכותב. כך הפכה הרשת לכלי להפצת מידע, שמתברר לעיתים כחסר בסיס. חברה תוכנה שוויצרית מאיימת בימים אלה להפסיק את יתרון האלמוניות, באמצעות תוכנה חדשה שתוכל לאתר את מקור המידע.
 

התוכנה שמכונה בפי יוצריה רומרבוט (רובוט שמועות) עתידה לעזור לאוכפי החוק במקרים של שליחת חומרים אסורים, וגם לחברות ואנשים שהוכפשו ברשת.

מטרתה הראשונית של החברה השוויצרית הייתה לסייע לגולשים לאתר ולעבד בצורה יעילה את המידע שנמצא ברשת. "התוכנה שלנו עוקבת בזמן אמת אחרי פורמים רבים, קבוצות דיון וצ`טים", אמר מייסד החברה, סטפן פרינו. לשם כך מפעילה החברה ארבעים וארבע תוכנות המכונות "סוכנים". סוכנים אלה עוקבים אחר המידע ומאתרים את מקורו.

אולם המוצר החדש אינו כל יכול, כך לדוגמא יוכלו אנשים שחפצים בכך לשלוח הודעות אי-מייל באמצעות תיבת דואר, אליה נרשמו עם פרטים פיקטיביים. בנוסף ישנם דפי אינטרנט מסוימים שחסומים בפני גישה לסוכנים.

אם יהפוך המוצר החדש למבוקש, הוא עשוי לעורר בעיות והתנגדות רבה מצד ארגוני זכויות הפרט. אלה ימהרו לטעון כמו במקרים אחרים, כי השימוש במוצר מאיים על פרטיותם של המשתמשים והופך אותם חשופים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by