בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון ויהדות התורה סיכמו: הארכת הפטור תמורת תמיכה 
 
 
חדשות נענע 

הבוקר מילאו הרבנים את חלקם בהסכם וקראו בעיתונות החרדית להצביע עבור שרון. בליכוד מכחישים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רבני יהדות התורה פירסמו היום (ראשון) קול קורא בשני בטאוני הסיעה - "המודיע" ו"יתד נאמן" - להצביע עבור יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, בבחירות לראשות הממשלה.
 
הקריאה - עליה חתומים שני פלגי סיעת יהדות התורה, אגודת ישראל ודגל התורה - מצטרפת לקריאה קודמת של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף - שהביע תמיכה במועמדותו של שרון כבר בתחילת המירוץ לראשות הממשלה - וכן לבית הדין של חב"ד, שהורה בסוף השבוע לחסידים לתמוך בשרון, ואסר עליהם מלהימנע מהצבעה.

בשבועיים האחרונים ניסו גורמים במטה שרון לשכנע את ראשי יהדות התורה לזרז את ההכרזה על תמיכה בשרון, אולם ההכרזה התעכבה. אתר האינטרנט של העיתון "הארץ" מדווח כי בימים האחרונים נפגשו מספר פעמים אנשי שרון - ובראשם אורי שני, מנכ"ל הליכוד - עם ראשי יהדות התורה בניסיון להשיג את תמיכתם כבר באמצע השבעו שעבר.

בסוף השבוע התחייב שרון בפני אנשי יהדות התורה שחוק דחיית השירות יוארך בשנה, כך שיהיה די זמן למשא ומתן על מציאת פתרון קבע לבעיה. בעוד חודשיים אמור לפוג תוקפו של חוק זה, שמקנה מעמד חוקי להסדר דחיית השירות הקיים. הסיכויים שחוק טל יועבר עד אז קלושים, בין היתר בשל התנגדותו של שרון.

בתגובה לפרסומים הבוקר אמר שרון כי לא הבטיח דבר ליהדות התורה בתמורה להודעת התמיכה בו. "אין שום הסכם", אמר שרון, "ולא הובטח שום דבר. עמדתי ידועה, הכל יהיה בהסכמה".

גורמים בליכוד אומרים כי שרון סירב לתת הבטחה מפורשת בעניין גיוס בחורי הישיבות, וחזר על הבטחתו ממערכת הבחירות, לפיה כל בעיה הקשורה ליחסי חילונים דתיים בישראל, ובכלל זה גיוס בחורי הישיבות, צריכה להתקבל תוך הסכמה בין הצדדים ולא בכפייה.
 
בחדשות במטהו של ראש הממשלה אהוד ברק, טוענים כי שרון התחייב להעביר הסכמה בכתב ליהדות התורה כי, לפיה יפעל לאי גיוסם של בחורי הישיבות.

בחדשות Ynet דווח כי במטה ברק אומרים שמכתב ההתחייבות יועבר מחר בלילה, לאחר סגירת מערכות העיתונים, זאת על מנת שההתחייבות לא תדלוף ותפורסם בעיתונות ביום הבחירות.

ח"כ רומן ברונפמן, יו"ר סיעת "הבחירה הדמוקרטית" התומכת בברק, קרא היום לשרון לחשוף לעיני כל את כל ההתחייבויות שנתן לחרדים.

בגלי צה"ל דווח כי יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, אמר שעכשיו ברור, כי מנהיגי החרדים, שיישבו בממשלה של שרון, יחליטו על מלחמה, שהם ובניהם לא ישתתפו בה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by