בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת החינוך: שיבושים צפויים בשל שביתת עובדי התברואה 
 
 
חדשות נענע 

היום ייסגרו גם בתי ספר וגני ילדים שבהם מסכן מצב התברואה את התלמידים ויתכנו אף שיבושים בבחירות מחרתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פגישתם של שר האוצר אברהם שוחט ויו"ר מרכז השלטון המקומי עדי אלדר התפוצצה הלילה (שבת), ושביתת 100 אלף עובדי הרשויות המקומיות תימשך גם היום.
 

בשלוש הערים הגדולות ובכמה ערים נוספות הוצאו צווי ריתוק נגד עובדי תברואה לצורך פינוי חלק מהאשפה. במקומות אחרים הושגו הבנות בין העובדים לבין ראשי הרשויות באשר לפינוי הזבל.

בשאר הערים מבטיחים ראשי ארגוני העובדים פינוי איטי כך שהרחובות ימשיכו להיות מלאים באשפה.

במערכת החינוך צפויים בימים הקרובים שיבושים נקודתיים בעקבות תנאי תברואה לקויים, שנובעים מאי-פינוי האשפה בשביתת עובדי הניקיון.

אתמול החליטה מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי כי בתי ספר וגני ילדים שבהם מצב התברואה מסכן את בריאות התלמידים ייסגרו. ההחלטה התקבלה לאחר התרעה של מזכ"ל הסתדרות המורים, אברהם בן-שבת, על "סכנה מוחשית לבריאות התלמידים עקב השביתה ברשויות המקומיות". לפי ההחלטה יורשו מנהלי בתי ספר להחליט לסוגרם בשל התנאים התברואתיים השוררים בהם.

עקב שביתת עובדי התברואה, הנמשכת זה שבוע ימים, לא מפונה האשפה ממוסדות החינוך, ובשל שביתת השרתים בתי הספר אינם מנוקים. עם זאת, בבתי ספר רבים מתבצע הניקיון בידי קבלנים פרטיים, ובהם יימשכו הלימודים כרגיל.

בסוף השבוע איימו העובדים לשבש גם את הבחירות לראשות הממשלה, שאמורות להתקיים מחרתיים. לדברי איציק רוכברגר, מזכיר ועד עובדי הרשויות, השרתים ועובדי התחזוקה בבתי הספר לא ייפתחו את הכיתות שבהן אמורות להתבצע הבחירות אם לא תחול התקדמות במו"מ. רוכברגר מסר כי העובדים דחו את בקשתו של שר האוצר שהועברה באמצעות יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ, לדחות את השביתה עד לאחר הבחירות.

באתר `הארץ` דווח כי החל מהבוקר יצטרפו למעגל השובתים גם כל יישובי יהודה ושומרון, שעד כה היו פטורים ממנה. בנוסף הוחלט להורות על שביתה של הסייעות לגננות ביישובי הצפון. גם נהגי האוטובוסים במועצות האזוריות ישבתו, למרות ששוחררו עד כה מחובת השביתה.
 

כתבות קודמות בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by