בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האם שינוי לקראת פילוג? 
 
 מנסה להקפיא את רשימת הח``כים? לפיד (רויטרס)   
 
יוסי גורביץ

תסיסה בשינוי: חברים דורשים לשנות את רשימת חברי הכנסת, ומשמיעים האשמות כלפי ההנהגה. דובר המפלגה מכחיש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תסיסה בסיעת שינוי: כמה חברים בהנהלת התנועה מסרו הערב (שישי) לחדשות נענע כי הם דורשים לשנות את שיטת הבחירה של חברי הכנסת של המפלגה, וכי הם נתקלים בהתנהגות לא ראויה מצד חברי הכנסת יוסף "טומי" לפיד ואברהם פורז, הרוצים לשמור את בחירת חברי הכנסת בידיהם. עוד נמסר כי רבים מחברי שינוי שוקלים את עזיבת המפלגה ומעבר למפלגות אחרות.

הסקרים לא מאירים פנים למפלגה: סקרים שפורסמו היום מדברים על ירידת שינוי - המונה כעת, לאחר פרישתו הכפויה של ח"כ פריצקי, 14 חברי כנסת - לכדי חמישה ח"כים, וסקר אחד מדבר על שני חברי כנסת, דבר שפירושו שהסיעה לא תעבור את אחוז החסימה, הדורש כעת ממפלגה להשיג שלושה מנדטים כדי להכנס לכנסת. פרישתו של פרופסור אוריאל רייכמן, אבי שינוי שיטת הממשל, משינוי למפלגתו של ראש הממשלה שרון, פגעה עוד במוראל של חברי התנועה.

עו"ד שלומי טופז, חבר מועצת שינוי, אמר לחדשות נענע כי "על מנהיגי שינוי לשקול מחדש את דרכם". טופז, שאמר כי יתמודד על תפקיד חבר כנסת, אמר כי הוא וחבריו דורשים לשנות את שיטת בחירת חברי הכנסת. טופז וחברי מועצה אחרים מסרו לחדשות נענע כי על פי דרישת לפיד, הוקפאה רשימת חברי הכנסת, והרשימה שתוצג לכנסת הקרובה תהיה זהה לרשימת חברי הכנסת הנוכחית.

טופז ותומכיו קוראים לערוך בחירה חשאית בנושא בחירת חברי הכנסת.. על פי הצעתם, יבחרו חברי המועצה את חברי הכנסת. טופז סבור כי יש לבחור חברי כנסת חדשים, ולדבריו יש אף לשנות את גישת המפלגה, כאשר הוא תומך במדיניות כלכלית קפיטלסטית, המגלה חמלה כלפי מעוטי יכולת. אף שלא קרא להדחתם, טופז האשים את פורז ולפיד ב"חוסר מקצוענות פוליטית", ואמר ש"שרון הפך אותם לסניף שלו, הוא שיחק בהם כמו בבובות שעווה". עוד אמר טופז כי עזיבתו של רייכמן היא "אבידה גדולה", וכי שינוי תתקשה למצוא מחליף ברמתו.

חברי מועצה אחרים, כגון גבי בלגר וגדי בן שמואל, האשימו את לפיד ופורז בהתנהגות "בריונית" ו"דיקטוורית", ואמרו כי יקראו להדחתו של לפיד "שהרס את המפלגה". בעלונם, הגדירו את לפיד כ"בבא לפיד". לדבריהם, שנתמכו על ידי טופז, יש מספר גדול של חברי מועצה השוקלים לעזוב את המפלגה, ולעבור למפלגתו של שרון "קדימה" ואף למפלגת העבודה. בעבר, האשימו בלגר ובן שמואל את אברהם פורז בכך שהבטיח להם טובות הנאה בתמורה לכך שיפסיקו לפרסם את עיתונם האופוזיציוני, ואף הקליטו אותו כשהוא אומר דברים דומים; הנושא עדיין נמצא בערכאות.

בתגובה מסר דובר שינוי, צחי משה, כי אין כפיה בהצבעה, וכי כל חברי המועצה יוכלו לבחור ולהבחר לרשימה לכנסת, וכי הרשימה לא קובעה. לדבריו, מדובר בפרשנות לא הוגנת של דברי לפיד, על פיהם רצוי כי הרשימה תשאר כפי שהיא. על דברי בלגר ובן שמואל, אמר משה כי "הם קוראים להדחת לפיד? אני אומר לך שאני יכול לכבוש את הירח". כאשר צוין בפניו כי מתנגדי לפיד ופורז טוענים כי הם נהנים מתמיכת חברים רבים, השיב משה "אלפי אנשים יעמדו מאחורי, כשאכבוש את הירח".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by