בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנחיות חדשות לייבוא כלבים וחתולים לישראל 
 
 חיסון כלבים כנדרש (רויטרס)   
 
הארון תחאוכו

ההנחיות קובעות כי ניתן לייבא רק כלבים או חתולים שגילם עולה על 4 חודשים. כל כלב יחוייב באישור ווטרינרי ולא ניתן יהיה לייבא כלבים מגזע מסוכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החקלאות פרסם היום (ראשון) הנחיות חדשות לייבוא כלבים וחתולים לישראל, אשר נועדו לדאוג לבריאות הציבור ולמנוע צער בעלי חיים. במסגרת ההנחיות החדשות ניתן לייבא רק כלבים או חתולים שגילם עולה על ארבעה חודשים בעת הגעתם ארצה על מנת למנוע הבאת מחלות, העלולות להוות סיכון בריאותי לאדם, וכן על מנת למנוע סבל הנובע מהובלת גורים צעירים.

על פי ההנחיות החדשות, כל כלב או חתול חייב באישור ווטרינרי כי הוא חוסן כנגד מחלת הכלבת ואישורו תקף. בנוסף, הייבוא חייב להיות מלווה בתעודת בריאות ווטרינרית החתומה ומאושרת על ידי רופא ווטרינר ממשלתי מארץ המוצא על מנת להבטיח כי הכלב או החתול בריאים ומחוסנים כנדרש.

ההנחיות החדשות כוללות גם התייחסות לתקנות להסדרת הפיקוח על כלבים (יבוא והחזקה של כלבים מסוכנים), לפיהן חל איסור על ייבוא כלב ששייך לגזע מסוכן וכן כלב שהוא הכלאה של גזע מסוכן וקיים דמיון בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו הפיסיות לאלו של כלב השייך לגזע מסוכן. הגזעים המסוכנים הינם: אמריקן סטאפורדשייר בול טרייר (אמסטאף), בול טרייר, דוגה ארגנטינאי, טוסה יפני, סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי), פיט בול טרייר, פילה ברזילאי ורוטווילר.

על פי ההנחיות החדשות כל כלב חייב להיות מסומן באמצעות סימון תת-עורי בשבב אלקטרוני על מנת להבטיח עמידה בדרישות החוק להסדרת הפיקוח על כלבים (יבוא והחזקה של כלבים מסוכנים) וכדי לאפשר איתור בעליו במקרה של גניבה או אבידה.

מנהל השירותים הווטרינרים, ד"ר משה חיימוביץ' אומר כי מטרת ההנחיות החדשות הינה להבטיח את בריאות הכלבים והחתולים המיובאים לישראל. "אנחנו מבטיחים בכך גם את בריאות הציבור. ההנחיות החדשות שמות דגש על מניעת צער בעלי חיים, הבא לידי ביטוי בעיקר בהגבלת גיל הייבוא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by