בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בזק תגייס 250 מיליון שקל בהנפקת אג"ח למוסדיים 

בזק תגייס 250 מיליון שקל בהנפקת אג"ח למוסדיים

 
 
חדשות ביזנס פורטל

הגיוס צפוי לסייע לבזק במימון תוכנית הפרישה של עובדי החברה. בשבועות הקרובים תקבל רשות החברות הממשלתיות הצעות מחיר לרכישת גרעין השליטה בחברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בזק מתכוונת לגייס 250 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג``ח לא צמודות למשקיעים מוסדיים. ההנפקה נועדה, בין השאר, לסייע לבזק במימון תוכנית הפרישה של עובדיה הותיקים.
 
אגרות החוב שיונפקו לא ייסחרו בבורסה ויונפקו בשתי סדרות. הסידרה הראשונה תהיה עם ריבית קבועה לתקופה של שלוש שנים ותישא ריבית. הסדרה השניה תהיה בעלת ריבית משתנה לתקופה של ארבע שנים.

התשואה הסופית של אגרות החוב תקבע במכרז בין הגופים המוסדיים ובבזק מעריכים שתנוע בסביבות %8.5 ריבית. תשואה זו גבוה משמעותית מהריבית המתקבלת בפקדונות השקליים על ידי הבנקים.

המכרז על הריבית אמור להתקיים בעוד כ-10 ימים וינוהל על ידי חברת לידר-דש, מקבוצת שרם פודים קלנר.

לפני כמה שבועות כתבו כלכלני אופק ניירות ערך כי בזק צפויה לגייס 900 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית. לדבריהם ההנפקה אמורה להתבצע ברבעון השני של 2001.

בזק היא עדיין חברה ממשלתית (הממשלה מחזיקה בשליטה בחברה - %54 מהמניות). ואולם, רשות החברות הממשלתיות פועלת במרץ להפרטת החברה.

אם תצא ההפרטה לפועל היא תכלול מכירה של לפחות %50.01 ממניות המדינה בבזק - תמורת כ-10 מיליארד שקל. בית ההשקעות האמריקני מריל לינץ` מונה על ידי הרשות על מנת להוביל את הליך ההפרטה.

מריל לינץ` יתבקש לבחון את עקרונות המכרז שהממשלה מתכוונת לפרסם, ולהצביע על תנאים שעשויים להרתיע משקיעים מלהשתתף בו.

עם עקרונות המכרז שעשויים להיבחן מחדש נמנות החובה לשתף משקיע עם ניסיון בהפעלת חברות תקשורת, והחובה לשתף קבוצה ישראלית בשיעור של לפחות %20 מהקבוצה הרוכשת.

מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות ירון יעקובס אמר ל"ביזפורטל" כי הליך הפרטת החברה קיבל את אישור הממשלה ואת אישור הכנסת. לדבריו בשבועות הקרובים תקבל הרשות הצעות מחיר מהגופים המעוניינים לרכוש את גרעין השליטה בחברה.

לדברי יעקובס, המשבר בשוק התקשורת העולמי והורדת הדירוג לשוק ההון הישראלי על ידי מריל לינץ` - לא ימנעו ממריל לינץ` להמשיך ולהתקדם בהליך ההפרטה. "הפרטת בזק היא השקעה אסטרטגית לטווח ארוך - ולא השקעה פיננסית שמושפעת משיקולים של הטווח הקצר", הוא מסביר.

בשבוע שעבר קיבלה חברת אופק רישיון להתחרות בבזק בתחום התקשורת הפנים ארצית הנייחת. זאת לאחר שנים רבות בהן יש לבזק מונופול בתחום זה. אופק תחל לספק שירותי תקשורת פנים ארצית בתוך כתשעה
חודשים.

בבזק מציינים כי פתיחת שירותי התקשורת הפנים ארצית הנייחת לתחרות צפויה לגרום להרעה מהותית בתוצאותיה העסקיות.

בזק היא חברת התקשורת הלאומית של מדינת ישראל. במסגרת יישום תוכניתה האסטרטגית להרחיב את פעילותה בתחום האינטרנט והתקשורת רכשה בזק כ-%26 מהון המניות של חברת אינפוגייט און-ליין, העוסקת בפיתוח ואספקה של שירותי תקשוב.

חברת די.בי.אס שרותי לווין, שבזק מחזיקה כ-%33 מהון מניותיה, מפעילה שידורי טלוויזיה באמצעות לווין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by