בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מד"א: בקרוב חבר בארגון הצלב האדום  
 
 כך זה נראה: הסמל הישן והחדש (באדיבות מד``א)   
 
חדשות נענע

ארגון הצלב האדום צפוי לאשר מחר הוספתו של סמל המעויין, סמל נייטראלי מבחינה תרבותית. בעקבות זאת, יוכל מד"א להצטרף לשורות הארגון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון הצלב האדום הבינלאומי צפוי לאשר מחר(שלישי) את הוספת סמל המעויין האדום, לסמל הצלב האדום ולסמל הסהר האדום. המדובר בשינוי חסר תקדים, אשר צפוי להתקבל במליאה הכללית של הצלב האדום בג'נבה. כך נכתב בהודעה רשמית של מד"א לעיתונות. יושב ראש מד"א, ד"ר נועם יפרח אמר כי הוא מקווה שהצלב האדום יחליט על הוספת סמל המעויין שבתוכו מגן דוד אדום לסמלים המוכרים של הארגון, שכן הוספת הסמל היא תנאי הכרחי המאפשר את הצטרפותה של מד"א ל-"ארגון ההצלה החשוב והמקצועי ביותר בעולם".

יפרח הוסיף כי מד"א כבר ביצעה שורה ארוכה של שינויים ארגוניים, ובכלל זאת שינתה את תקנון מד"א, בהתאם לדרישות הצלב האדום הבינלאומי, וכי שינוי הסמל וקבלת מד"א לשורות הצלב האדום, הם צעדים חיוניים אשר יובילו לשיפור רמת שירותי ההצלה לתושבי ישראל.
בנוסף, ציין יפרח כי בעקבות הצטרפותו של מד"א לארגון הצלב האדום, צפוי מד"א לקבל מענקים ותקציבים שונים שמטרתם לשפר עוד את שירותי ההצלה בישראל.

קבלת מד"א לארגון הצלב האדום לא התאפשרה עד היום בגלל אמנת ג'נבה, המחייבת אגודות לאמץ את אחד הסמלים המוכרים כאחד התנאים לחברות בארגון. כיום, מוכרים רק שני סמלים, הצלב האדום והסהר האדום. סמל מגן דוד אדום אינו מוכר, ומד"א מתעקשת על הנקודה הזו. מדינות ערב מנעו עד היום הכרה כזאת.
 
 
בפעם האחרונה שהועלה נושא הסמל לדיון היה בשנת 1949, אז נכשל על חודו של קול הנסיון לצרף את מד"א לארגון, בגלל התעקשותו שלא לוותר על סמל המגן דויד ולאמץ את אחד מהסמלים האחרים. בשנת 2000 הושגה פשרה בנושא על פיה, יאמץ הצלב האדום סמל שלישי שיהיה נייטראלי מבחינה תרבותית, בצורת מעויין אדום. כל אגודה לאומית תוכל לאמץ את המעויין ולהפוך לחברה מלאה בארגון.

ממד"א נמסר כי האמבולנסים בישראל ימשיכו לשאת את סמל המגן דויד וכי כאשר ייצא מד"א לפעילות הומניטרית בחו"ל, יכול מד"א לבחור להשתמש בסמל המעויין כשבתוכו או לצדו סמל מגן דוד אדום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by