בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ונו תיצור 'מחשב על' באמצעות מחשבי לקוחותיה 

ג'ונו תיצור 'מחשב על' באמצעות מחשבי לקוחותיה

 
 
מערכת סיון.קום

ג'ונו, ספקית האינטרנט חינם, תשכיר את כוח החישוב של לקוחותיה לחברות מסחריות; הפרסומות אינן מכסות את הוצאות החברה שמקווה לשרוד בתנאי השוק שנוצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שישי הודיעה ספקית האינטרנט חינם האמריקאית, ג`ונו אונליין סרביסז, כי בכוונתה להיכנס לתחום המחשוב המבוזר. בעתיד עשויה החברה לבקש מלקוחות החינם שלה להשאיר את מחשביהם דולקים ומחוברים לאינטרנט, גם כאשר אינם גולשים, ולהתקין אצלם תוכנה, שתקבל נתונים, תבצע חישובים ותשלח בחזרה תוצאות. כך תוכל החברה ליצור מחשב על, שאת שירותיו תשכיר לחברות אחרות.
 
ג`ונו מתכוונת להציע את כוח החישוב לחברות ביופורמטיקה (תחום המשלב ביולוגיה מולקולרית וטכנולוגיית מחשוב). החברות הללו זקוקות לכוח חישוב גדול, אולם לא תמיד יש באפשרותן לרכוש מחשב על. הרעיון של ג`ונו יספק את פתרון במחיר סביר.

הניסיון המפורסם ביותר בתחום "המחשוב המבוזר" הוא פרויקט החיפוש אחר חוצנים תבוניים, סטי@הום (SETI@home), שהושק ב-99`. בזמן שהגולש לא משתמש במחשב, התוכנה מקפיצה שומר מסך עם נתונים על המחקר, וברקע מבצעת חישובים, שתוצאותיהם נשלחות לחוקרים באוניברסיטת קליפורניה.

הכנסות ג`ונו מפרסום אינן יציבות, עקב ההאטה בשוק זה. לאחרונה הוגשה תביעה נגד החברה על ידי ספקית האינטרנט חינם המתחרה, נטזירו, בטענה להפרת פטנט. צו מניעה, שהוצא כנגדה, מונע מג`ונו להציג פרסומות של צד-שלישי, אולם ג`ונו טוענת שפרסומות כאלה מהוות פחות מארבעה אחוזים, וכל יתר ההכנסות מגיעות מפרסומות עצמיות.

לאחרונה פיטרה ג`ונו ארבעה אחוזים מכוח העבודה שלה, והיא מחפשת מקורות הכנסה חלופיים. אחד מהם הוא, המחשוב המבוזר. מקור נוסף הוא משתמשי החינם, שיעברו לשירות בתשלום. החברה מדווחת על עלייה של 12.2 אחוז במספר המשתמשים המשלמים בין הרבעון השלישי והרביעי אשתקד. החברה הדגישה עוד כי רוב המנויים המשלמים באו משורות מנויי החינם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by