בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הציבור: העוני הוא הבעיה הדחופה ביותר 
 
 הממשלה נכשלה במלחמה בעוני. נתניהו (לעמ)   
 
יוסי גורביץ

כך עולה מדו"ח העוני האלטרנטיבי. בעיית הבטחון - רק במקום השני. הרוב סבור: הממשלה נכשלה במלחמה בעוני. 29 אחוזים חוששים מעוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעיית העוני היא הנושא המטריד ביותר את הישראלים. כך עולה מדו"ח העוני האלטרנטיבי, שפורסם היום (שלישי) על ידי עמותת "לתת". הדו"ח מבוסס על סקר שהקיף 500 בני אדם, רובם בני המעמד הבינוני.

57 אחוזים מן הנשאלים אמרו כי העוני הוא הבעיה הדחופה ביותר בישראל, לעומת 43 אחוזים שציינו את בעיית הבטחון. נשאלים בעלי משפחות ציינו את העוני כבעיה דחופה יותר מנשאלים חסרי משפחות. בעיית החינוך נתפסת כבעיה השלישית בדחיפותה; 41 אחוזים ציינו אותה. מאחור, מדדה בעיית השחיתות הציבורית, שרק 25 אחוזים מן הנשאלים ראו אותה כדחופה ביותר.

רוב הציבור סבור כי הממשלה נכשלה בטיםול בעוני: 80 אחוזים סברו שהממשלה איננה מעניקה את החשיבות הנדרשת לבעיה, ו-14 אחוזים סברו כי הבעיה "בכלל לא בסדר העדיפויות" של הממשלה. 55 אחוזים סברו כי מדיניות הממשלה מחריפה את הבעיה; 26 אחוזים סברו כי היא "לא מסייעת" לפתרונה; רק 13 אחוזים סברו כי מדינות הממשלה מסייעת לפתרון. 66 אחוזים סברו כי העוני התרחב בשנה האחרונה, ו-50 אחוזים סברו כי ימשיך להתרחב בשנה הבאה.

29 אחוזים מן הציבור חוששים כי הם ובני משפחתם יתדרדרו לעוני בשנה הקרובה. החשש הובע יותר בקרב הורים (33 אחוזים) לעומת נטולי ילדים (20 אחוזים) ובקרב דתיים (34 אחוזים) לעומת חילוניים (29 אחוזים). 65 אחוזים מן הנשאלים סברו כי האמצעי העיקרי ליציאה מן העוני הוא מציאת עבודה; 10 אחוזים סברו כי הפתרון הוא החינוך.

עמותת "לתת" קוראת להקמת גוף לאומי משולב למלחמה בעוני, והצעתה זו זכתה לתמיכתם של 81 אחוזים מן הנשאלים, ו-10 אחוזים התנגדו לכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by