בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן: גביזון לא תמונה לשופטת עליונה 
 
 ניצח במאבק. השופט ברק בלשכתו (לעמ)   
 
יוסי גורביץ

שני נציגים חדשים נבחרו על ידי לשכת עורכי הדין, דבר המבטיח רוב חוסם למתנגדי גביזון. הוויכוח סביב מינויה של גביזון התלהט לאחרונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחירתם של שני נציגים חדשים של לשכת עורכי הדין חוסמת, ככל הנראה, את מינויה של הפרופסור רות גביזון לבית המשפט העליון, לאחר שנוצר "גוש חוסם" המתנגד למינויה.

שרת המשפטים, ציפי לבני, ניסתה לדחוף את מועמדותה של גביזון, למרות התנגדותו של נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק. לבני דחתה לשם כך במשך כשנה את התכנסות הוועדה לבחירת שופטים, ונשמעו טענות כי הדחיה - שלבני הודתה כי היתה טעות - נעשתה בתקווה שבחירת נציגי לשכת עורכי הדין תעניק לה רוב שיאפשר את בחירת גביזון. תקווה זו התבדתה עם בחירתו של עו"ד יורי גיא-רון, המתנגד למינויה.

בוועדה לבחירת שופטים חברים תשעה: שלושה שופטי העליון, המתנגדים למינוי גביזון; שני נציגי לשכת עורכי הדין, שלפחות אחד מהם מתנגד למינויה; ושלושה פוליטיקאים, ביניהם שרת המשפטים לבני (קדימה) וח"כ בייגה שוחט (עבודה).

נשיא בית המשפט העליון, הפרופסור אהרן ברק, תקף לפני כשבועיים, באורח נדיר ביותר, את מדיניותה של גביזון וקבע כי בחירתה מסכנת את בית המשפט העליון. ברק טען ש"לגביזון יש אג'נדה" ושהיא ביטאה אותה בטרם מינויה, דבר הפוסל אותה מלשמש כשופטת עליונה.

גביזון, לשעבר יו"ר האגודה לזכויות האזרח, הביעה דעות בעד צמצום השפעת בית המשפט העליון, קראה להוצאת נושאים פוליטיים וצבאיים מתחום שיפווטו, ולאחרונה טענה כי "אין בעיה חוקית" עם מדיניות של הגבלת הילודה בקרב האוכלוסיה הערבית. לגביזון יש נסיון אקדמי עשיר, אך היא נטולת נסיון שיפוטי. בשל התבטאויותיה, נהנית גביזון מתמיכת מפלגות הימין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by