בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כמחצית מקורבנות התקיפות המיניות הם קטינים 

כמחצית מקורבנות התקיפות המיניות הם קטינים

 
 
חדשות נענע

כך עולה מנתוני המשטרה. מספר עבירות המין בישראל מדי שנה נע בין 4,400 ל-6,000. 60% מהתקיפות המיניות במשפחה - נגד קטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קטינים הם קורבנת כמחצית מהתקיפות המיניות המתרחשות בישראל, והם קורבנותיהם של כ-60 אחוזים מסך התקיפות המיניות המתבצעות בתוך המשפחה. כך עולה מהנתונים שהציגה המשטרה לוועדת חוקה, חוק ומשפט. הנתונים פורסמו הבוקר (רביעי) באתר הארץ.

בעשור האחרון בוצעו בישראל בין 4,400 ל-6,000 תקיפות מיניות מדי שנה. כ-15 אחוזים מסך התקיפות המיניות בוצעו בתוך המשפחה, וכאמור קטינים היו קורבן בכ-60 אחוזים מן המקרים. נתונים אלה עקביים לאורך כל העשור. הנתונים הועברו לוועדת החוקה כדי לאשפר את זירוז חקיקתו של חוק לפיקוח על עברייני מין.

הד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד, התריע במשך שנים על היעדרו של חוק מעין זה, הקיים במדינות רבות. הצעת חוק בנושא הוגשה כבר לפני שש שנים על ידי חברת הכנסת דאז תמר גוז'נסקי (חד"ש), אך האוצר התנגד להצעת החוק בשל עלויותיו. הממשלה הודיעה שתקדם את החוק בעצמה - אך הוא נקבר בוועדות, בין השאר בשל התנגדות האוצר.

שרת המשפטים ציפי לבני (קדימה) ויו"ר ועדת החוקה מיכאל איתן (ליכוד) החליטו להשלים את חקיקת החוק עוד בכנסת הנוכחית. החוק, שיתוקצב תחילה ב-15 מיליוני שקלים בלבד, ידרוש הערכת מסוכנות כלפי כל עבריין מין, ובהתאם לכך יוחלט עד כמה יש להשגיח עליו. עבריין שייקבע כי מסוכנותו נמוכה יידרש רק למסור את פרטיו - כתובת מגורים, מקום עבודה - לגורם המפקח ולדווח על שינויים. עבריינים שרמת מסוכנותם גבוהה יותר יידרשו להתייצב תקופתית ואף מדי יום אצל קצין פיקוח, ייאסר עליהם להימצא באזורים מועדים שבהם הם עלולים לשוב לסורם, ייאסר עליהם להחזיק חומר פורנוגרפי ולצרוך אלכוהול וקצין הפיקוח יורשה לבדוק במחשב שלהם שהם לא גולשים באתרים פורנוגרפיים. הפרת צו הפיקוח דינה מאסר.

תוקף צו הפיקוח יהיה חמש שנים, ובית משפט יוכל להאריך אותו לתקפוה של עד 20 שנים. שמות עברייני המין יישמרו במאגר מידע, ממנו יימחקו רק אם יזוכו במשפט או לאחר שחלפו 10 שנים מיום ביצוע העבירה. חלקים בחוק עדיין שנויים במחלוקת - למשל, מה יהיה מעמדם של עברייני מין שהם קטינים בעצמם. עברייני מין נחשבים לרצידיביסטים - היינו, נוטים כמעט תמיד לחזור לסורם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by