בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל בוחרת ראש ממשלה 

ישראל בוחרת ראש ממשלה

 
 
מיכאל דורון

היום בשעה שבע בבוקר נפתחו הקלפיות בהן בוחרים אזרחי המדינה ראש ממשלה. רגע לפני, פנו שני המועמדים בפעם האחרונה לבוחרים לבוא להשפיע. למרות הסקרים המחמיאים לשרון, עדיין קיימים כמה נעלמים שעשויים להטות את הכף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבוקר בשעה שבע נפתחו הקלפיות בבחירות לראשות הממשלה. 4,504,769 בעלי זכות בחירה אמורים להצביע ב - 7406 קלפיות אזרחיות, לאחר שהצבעת החיילים באלפי קלפיות בבסיסי צה"ל החלה ביום ראשון. הקלפיות ייסגרו בשעה עשר בלילה, ובה בשעה יפרסמו שני ערוצי הטלוויזיה את תוצאות מדגם הבחירות.
 
סקרי דעת קהל אחרונים שנערכו שלשום בלילה ופורסמו אתמול בעיתוני הבוקר, מנבאים כי אריאל שרון יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל. הוא מוביל בשיעור של כמעט 20 אחוזים על פני אהוד ברק.

שעות אחדות לפני פתיחת הקלפיות, פנו שני המתמודדים בפעם אחרונה למצביעים באתר זה, בקריאה לבוא ולהצביע למען עתיד טוב יותר לילדיהם. אהוד ברק כותב בפנייתו לבוחרים: "הבחירות האלה הן לא עליי ולא על אריק שרון. הבחירות האלה הן על עתיד ילדינו. בבחירות האלה אתם תחליטו אם נעניק לילדים שלנו את תקוות השלום - או נחזור ונכיר לדור נוסף את אימת המלחמה".

בניסיון להפיג את חששות המצביעים הפוטנציאליים מהמרכז ומהשמאל, חזר מועמד הליכוד אריאל שרון והצהיר גם כאן על רצונו להקים ממשלת אחדות לאומית אם ייבחר. עוד כותב שרון באתר: "אל תיקחו את הבחירות האלה כדבר מובן מאליו. אתם חייבים להצביע. אתם חייבים להצביע בעד ביטחון, אתם חייבים להצביע בעד אחדות, אתם חייבים להצביע בעד שלום, אתם חייבים להצביע בעד העתיד".

על אף סקרי דעת הקהל של הרגע האחרון, החוזים ניצחון סוחף לאריאל שרון, עדיין נותרו כמה נעלמים בבחירות המיוחדות האלה. ראשית, הנעלם הגדול של הבחירות: שיעור ההימנעות בפתקים הלבנים וההיעדרות מהצבעה.

כיצד יצביעו החרדים? וכיצד יפרשו את הקריאה העקיפה של הרבנים "להצביע בעד המועמד שמפלגתו קרובה לערכי הדת ומורשת ישראל"?

כיצד יצביעו העולים מרוסיה? בימים האחרונים חל מפנה בהלכי הרוח של העולים והם עוברים מתמיכה חד משמעית בשרון לאזור הדמדומים של הקולות הצפים הנמנעים.

והאם אכן יחרימו למעלה ממחצית מערביי ישראל את הבחירות? ביום ראשון הוציא ברק מפיו מילים מפורשות של התנצלות על הרג 13 מערביי ישראל במהומות של חודש ספטמבר. אבל ייתכן שההתנצלות איחרה את רכבת הבחירות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by