בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שביתה כללית ברשויות הדרוזיות והצ'רקסיות 
 
 
הארון תחאוכו

הרשויות מוחות נגד הממשלה שהבטיחה לשלם להן 40 מיליון שקלים, אך לא שילמה עד היום. יו"ר מרכז השלטון המקומי: "הממשלה אשמה בקריסת הרשויות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשויות הדרוזיות והצ`רקסיות ישביתו היום (חמישי) את העבודה ליום אחד במחאה על הלנת שכר העובדים. השביתה תהיה יום אחד ובשבוע הבא מתוכננת הפגנה גדולה של ראשי הרשויות והעובדים מול משרדי הממשלה בירושלים.

אתמול הפגינו ראשי הרשויות ומאות מעובדיהן, אשר בחלקם הגדול אינם מקבלים שכר מזה חודשים רבים, מול משרד ראש הממשלה בירושלים, וזאת בעקבות אי עמידתם של משרדי הפנים, האוצר וראש הממשלה, בסיכומים שהושגו עם הרשויות המקומיות הדרוזיות והצ'רקסיות להעברת התקציבים, עליהם התחייבו. במקביל, השביתו היום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות את יישוביהם שביתה כללית, למעט מערכת החינוך, למשך יום אחד.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, אשר הגיע להפגנה כדי לתמוך בראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ועובדיהן במאבקם, אמר כי: "משרדי הממשלה בהתנהלותם ובאי עמידתם בהתחייבויותיהם כלפי הרשויות הדרוזיות, הובילו את הרשויות הדרוזיות לכדי אי תפקוד וקריסה".

יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות, מאלכ בדר, אמר בהפגנה כי, אם לא יימצא פתרון למשבר הרשויות הדרוזיות עד מחר, אלפי מפגינים יפגינו ביום ראשון מול משרד ראש הממשלה בירושלים. "אני מתבייש בהתנהלותה של ממשלת ישראל, אשר גם היום נוקטת במדיניות של אפליה כלפי הדרוזים, ומשמרת בכך את הפערים בין המגזר היהודי ולבין המגזר הלא יהודי, לא רק בקרב הדור הנוכחי אלא גם בין ילדינו, דור העתיד", הוסיף בדר.
 

ניפגש בבחירות הקרובות

 
במהלך ההפגנה שנערכה היום החלו חלק מהמפגינים להתפרע ופרצו את הגדר שהפרידה בינם לבין משרדי הממשלה. שני מפגינים נעצרו ושוחררו לאחר חקירה ולאחר שהמפגינים הבטיחו להתפזר. אחת המפגינות במקום, לנה תחאוכו, מנהלת מתנ"ס בכפר הצ'רקסי כפר קמא, סיפרה כי אף נציג ממשלתי לא יצא מהמשרדים כדי להביע תמיכה או להבטיח סיוע כלשהו. "מצבן של הרשויות בכי רע וההבטחות שניתנו על ידי הממשלה לא קויימו. אני מאמינה כי המהלך למצב הקיים יתבטא היטב בבחירות הקרובות".

היום תשבית ההסתדרות את כל הרשויות הערביות, הדרוזיות והצ'רקסיות במחאה על הלנת השכר המתמשכת. מהרשויות נמסר כי בצעד של סולידריות יושבתו גם רשויות שבהן אין בעיית שכר.

מנהל חטיבת עובדי הרשויות הערביות והדרוזיות בהסתדרות, סאלח סעד, אמר: "מדובר באחד האסונות הקשים שהתרחשו בישראל בשנים האחרונות, לא פחות. לא ייתכן שעובדים לא יקבלו שכר על עבודה שכבר ביצעו. במגזר הערבי הבעיה חריפה יותר: זהו מגזר שמקופח בין כה וכה ועכשיו מקפחים אותו שוב. בזמן שברוב הרשויות היהודיות נפתרה בעיית השכר כמעט לחלוטין ב-70 אחוזים מהרשויות הערביות ישנה הלנת שכר. אני פונה אל ראש הממשלה ומבקש ממנו להפסיק לחפש קולות במגזר הערבי ולהתחיל לטפל בבעיה המרכזית והיא - אי תשלום השכר לעובדים".

השביתה היום תהיה במחאה על הלנת השכר המתמשכת. כ-3,500 עובדי רשויות בכ-30 רשויות אינם מקבלים את שכרם באופן רציף בשנים האחרונות. בנוסף,במרבית הרשויות הערביות, לא מועברים הניכויים לקרנות ולקופות. חובות השכר לעובדים מסתכמים בעשרות מיליוני שקלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by