בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיידקים מסוכנים נתגלו בבריכות חמת גדר 
 
 חמת גדר: לא רגוע כמו שזה נראה (לעמ)   
 
דנה פאר

משרד הבריאות: הרחצה באתר מהווה סכנה מיידית לציבור. ביהמ"ש קבע: האתר יישאר פתוח בסופה"ש. הנהלת האתר: "משרד הבריאות מתנכל לנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר חמת גדר יישאר פתוח במהלך סוף השבוע, למרות שבדיקת משרד הבריאות גילתה רמות חריגות של חיידקים מסוכנים במימיו. כך החליט היום (שישי) בית משפט השלום בנצרת. מנהלי האתר פנו לבית המשפט בבקשה לבטל את צו הסגירה למרחצאות שהוציא משרד הבריאות. בעקבות הפניה הורה בית המשפט לעכב את ביצוע צו הסגירה עד לדיון המשפטי בנושא שייערך ביום ראשון.

בבדיקה, שערך משרד הבריאות כבר לפני מספר שבועות, נתגלו בבריכות האתר קוליפורמים בכמות גבוהה, סימנים לזיהומים חמורים ורמות חריגות של חיידקים מחוללי מחלות. רופאת מחוז הצפון במשרד הבריאות, ד"ר מיכל כהן-דר, הודיעה על "הפסקה מיידית של כל הפעילות וסגירה לאלתר של חמת גדר", משום שמשרד הבריאות הגיע למסקנה שהרחצה באתר מהווה "סכנה מיידית לציבור". המשרד ייחס את מרבית הבעיה לעומס המתרחצים במקום, וציין כי בשני בדיקות שנערכו שהו בבריכות "פי 2.5 אנשים מהמותר".

מנהלי האתר פנו אז לבית המשפט וטענו שהמשרד בודק את המים בצורה לא נכונה: המים בחמת גדר מקורם במעיינות תרמו-מינרליים שבוקעים באופן טבעי מהאדמה, אך משרד הבריאות בודק אותם על פי קריטריונים של בריכות שחיה. בעקבות פנייתם הורה בית המשפט להקים ועדה שתגבש קריטריונים לבדיקת מי האתר.
 

הנהלת חמת גדר: "משרד הבריאות מתנכל לנו"

 
למרות חשיבות וחומרת הממצאים, הוסתר המידע החיוני מהציבור עד לפני שלושה שבועות, ולא נמסרה כל הודעה לעיתונות על ממצאי הבדיקות ועל צו הסגירה. לבקשת מנהלי האתר ובהסכמת משרד הבריאות הוציא נשיא בית משפט השלום בנצרת, תאופיק כחילי, צו איסור פרסום על הפרשה.

לפני שלושה שבועות ביקש עיתון "הארץ" להסיר את צו איסור הפרסום מהפרשה, בטענה כי מדובר במידע חיוני שיש לפרסמו לידיעת הציבור. בחמת גדר התנגדו לבקשת "הארץ", אך אתמול נענה השופט כחילי לבקשה וקבע כי חשוב שהציבור יידע וישפוט את הדברים לאשורם.

הנהלת האתר מכנה את הבדיקה "התנכלות של משרד הבריאות, שאינה מבוססת על שום בדיקה על פי הנהלים". לטענתה, ב-28 השנים האחרונות רחצו במימי האתר מעל 12 מיליון איש, ומעולם לא אירע מקרה של תחלואה בעקבות רחצה. לדברי דני לובנשטיין, מנכ"ל האתר, "אנו עורכים דיונים ופעולות מתמידות ביישום הנקיון הכללי של המרחצאות, ובבריכה המקורה הגענו לערכים מאוד נמוכים, השואפים לערכי בריכת שחיה".

חמת גדר הוא מאתרי הנופש הפופולריים בישראל. מדי יום מבקרים באתר אלפי בני אדם, ומאז שנפתחו שעריו ביקרו בו יותר מעשרה מיליון איש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by