בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-62% מבעלי זכות הבחירה הצביעו - השיעור הנמוך ביותר בתולדות ישראל 

כ-62% מבעלי זכות הבחירה הצביעו - השיעור הנמוך ביותר בתולדות ישראל

 
 
חדשות נענע 

ירידה של כ-17 אחוז לעומת הבחירות הקודמות. רק כ-1.4 אחוז מהמצביעים הטילו פתק ריק נרשמה ירידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד ברק בוחר, הבוקר בכוכב יאיר (הערוץ הראשון)
 אהוד ברק בוחר, הבוקר בכוכב יאיר (הערוץ הראשון)   
כ-62 אחוזים בלבד מבעלי זכות הבחירה הצביעו היום בבחירות לראשות הממשלה. כך נמסר מוועדת הבחירות המרכזית. זהו שיעור ההצבעה הנמוך ביותר בתולדות הבחירות בישראל, והוא מהווה ירידה של כ-17 אחוז לעומת הבחירות הקודמות.


 
 
שיעור ההצבעה נמוך במיוחד נרשם בקרב ערביי ישראל, שרק כשליש מתוכם הלכו לקלפיות. הרחוב הערבי הצביע ברגליו נגד אהוד ברק. שיעור ההצבעה הנמוך היה בעוכריו של ברק, שקיווה עד לרגע האחרון, שערביי ישראל יתעשתו, כהגדרתו, ויילכו לקלפיות. לפי מדגם הערוץ הראשון, רק כ-1.4 אחוז הטילו בקלפי פתק ריק.

ראש הממשלה, אהוד ברק, הצביע הבוקר בקלפי הסמוכה לביתו בכוכב יאיר. ברק הביע תקווה שרוב האזרחים ימלא את חובתם האזרחית ויצביעו. הוא פנה לתושבים הערבים בקריאה שלא להחרים את הבחירות ולהגיע לקלפיות. ברק אמר כי הוא מקבל נתונים מעודדים מהשטח. סקר פנימי של מטה ברק הורה על הצמצום הפער מול שרון, אך ההפרש עדיין משמעותי ועומד על כ-12 בקרב הבוחרים היהודים.

ברק החל את יומו תחת הרושם הקשה של התבטאותו של השר שמעון פרס בראיון לסי-אן-אן. פרס אמר שם אמש כי ברק יצטרך להסיק מסקנות אישיות - אם יובס בחירות. ברק סירב לבקשתה של כתבתנו איילה חסון, להגיב על דבריו של פרס. לאחר הצבעתו סייר ראש הממשלה בין השאר בקלפיות בכפר-סבא, תל-אביב, חיפה.


 
 
יו"ר הליכוד והמועמד לראשות הממשלה, ח"כ אריאל שרון, הצביע בשעות הצהריים בקלפי בשכונת בית הכרם בירושלים פעמיים - פעם אחת בקלפי האמת, ובפעם השניה חזר על הצבעתו בקלפי המדגם של הערוץ הראשון. שרון סירב להתייחס לסקרים המנבאים לו ניצחון גורף. אריאל שרון חורש את הארץ לאורכה ולרוחבה במסוק, כשהוא מלווה בבנו עמרי ובמנכ"ל הליכוד, המיועד לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה תחת שרון, אורי שני.

שרון החל את יומו בחגיגת ברית מילה לשני נכדיו - אורי ויואב - בביתו בחוות השקמים. אחר-כך טס לבאר-שבע, לירושלים ולצפון הארץ. שרון אמור לצפות במדגם הטלוויזיה בחדרו במלון שרתון-מוריה בתל-אביב בחוג מצומצם של בני משפחה ומקורבים.

נשיא המדינה, משה קצב, אמר עם הצביעו בקלפי בשכונת טלביה בירושלים, כי הבחירות הפעם הן מהגורליות ביותר שידעה ישראל, מאז קום המדינה.

מנהיג החרדים הליטאים, הרב שלום יוסף אלישיב, הצביע הבוקר, ונתן בכך את האות לאלפי החסידים ללכת בעקבותיו ולהצביע. שיעור ההצבעה במגזר החרדי עולה בשעות האחרונות.

כמעט כל הקלפיות בבחירות לראשות הממשלה נפתחו הבוקר ללא תקלות. ועדת הבחירות המרכזית שבה וקראה לאזרחים להצטייד בתעודות זהות טרם ההליכה לקלפי, והבהירה כי אין צורך בספח. הוועדה הדגישה כי לא תתאפשר הצבעה בעזרת שום תעודה אחרת.

ביישובים קטנים תינעלנה הקלפיות בשעה שמונה בערב. שאר הקלפיות תיסגרנה בשעה עשר, ואז יפורסמו מדגמי הטלוויזיה בשני הערוצים.

כתבנו ניצן חן מוסר כי במטה שרון נערכים כבר לחגיגת בגני התערוכה בתל-אביב, שם עתיד שרון לשאת את נאום הניצחון, אם אכן ינצח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by