בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחוז ההצבעה הכלל ארצי כ- 51 אחוז. במגזר הערבי - עשרה אחוזים 
 
 
חדשות נענע 

בסחנין הצביעו עד כה 10 מצביעים בלבד מתוך 13 אלף וחמש מאות בעלי זכות בחירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקלפיות שנפתחו הבוקר (שלישי) ביישובי המגזר הערבי כמעט ולא מורגשת מערכת הבחירות לראשות הממשלה.
 
ברחובות נצרת נעה שיירה של 50 כלי רכב עם דגלים שחורים מתנוססים ותמונות ההרוגים ממהומות חודש אוקטובר.

באום אל-פחם ובכפרי הגליל נרשמה נוכחות מצביעים נמוכה ביותר. בכפרים סחנין וערבייה מונפים דגלים שחורים ותמונותיהם של 13 ערביי ישראל שנהרגו במהומות חודש אוקטובר, ונקראים פסוקי קוראן ברמקולים. משפחות ההרוגים מחרימות את הבחירות בקרב הציבור הערבי בישראל ומתראיינות בכלי התקשורת הזרה.


בקרב יישובי המגזר הבדואי נרשמו עד כה 5 אחוזי הצבעה. באתר החדשות YNET דווח כי התושבים לא מגלים עניין רב בבחירות וגורמים שונים בתנועות האיסלמיות בנגב קראו לתושבים שלא להצביע במחאה על הריגת 13 האזרחים הערבים במהומות אוקטובר. הערכות הן ששיעור ההצבעה במגזר זה לא יעלה על 30אחוז.

עוד דווח ב- YNET שלמרות מאמציהם הגדולים של שרים וחברי כנסת לשכנע את מנהיגי הציבור הערבי לפעול להעלאת אחוזי ההצבעה בקרב המגזר הערבי נותר שיעור ההצבעה במגזר הערבי נמוך מאוד.

השר שמעון פרס נרתם אף הוא לקרב על הקול הערבי והקליט הודעה בה ביקש מהאזרחים הערבים ללכת לקלפיות ולהצביע. ההודעה תושמע בשיחה טלפונית קצרה בבתיהם של עשרות אלפי בעלי זכות בחירה בקרב הציבור הערבי.

בשפרעם הצביעו עד השעה 14:00 650 בני אדם מתוך 18 אלף בעלי זכות הבחירה ובסחנין מספר המצביעים נמוך אף יותר, 10 מצביעים בלבד הגיעו לקלפי מתוך 13 אלף וחמש מאות בעלי זכות בחירה.

עד לשעה 18:00 מימשו את זכותם הדמוקרטית להצביע כ- 51 אחוז מכלל בעלי זכות הבחירה, שהם כשני מיליון ושלוש מאות אלף בוחרים.

בועדת הבחירות המרכזית העריכו היום אחר הצהרים כי אחוז ההצבעה בבחירות לראשות הממשלה לא יעלה על 70 אחוז ירידה של 10 אחוזים מהבחירות הקודמות שנערכו בשנת 1999.

בין האזרחים שכבר הצביעו: נשיא המדינה, ראש הממשלה, ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר והרבנים יוסף שלום אלישיב ועובדיה יוסף.

למעט אירועים מקומיים לא נרשמו בעיות מיוחדות. ביישוב החרדי קוממיות שבדרום לא הגיעו תושבים להצביע, כיון שבוועדת הקלפי מכהנות שתי נשים, נציגות "שינוי" ו"העבודה". בגלי צה``ל דווח כי יו``ר "שינוי", טומי לפיד, סירב לבקשה להחליף את האישה בגבר אולם במפלגת "העבודה" נענו לבקשות התושבים והנציגה הוחלפה בגבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by