בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קשיים למיקרוסופט בהשקת קונסולת המשחקים 

קשיים למיקרוסופט בהשקת קונסולת המשחקים

 
 
מערכת סיון.קום

חברה אחרת רשמה את השם 'אקסבוקס', שמה המתוכנן של הקונסולה, ועשויה לתבוע עליו בעלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט צפויה להשיק בשנה הקרובה את אקסבוקס, קונסולת המשחקים המתחרה ל"פלייסטיישן 2", אולם היא עשויה להיתקל בבעיה.
 
אתר הרג`יסטר מדווח, כי חברה בשם "אקסבוקס טקנולוג`יז" כבר רשמה את השם כסימן רשום.

"אקסבוקס טקנולוג`יז" משמשת כחברת על של מספר חברות תוכנה קטנות. החברה רשמה את השם במרץ 99`, ואילו מיקרוסופט פנתה בבקשה לרישום רק באוקטובר באותה שנה. אם תבחר מיקרוסופט להשיק את הקונסולה כמתוכנן, היא עשויה להיתקל בצו מניעה מצד "אקסבוקס טקנולוג`יז", אשר עשוי לעצור את שיווק הקונסולה.

אולם בלא צו מניעה, הכף נוטה לטובת מיקרוסופט: היא משתמשת בשם לקונסולת משחקים, ואילו "אקסבוקס טקנולוג`יז" עוסקת רק בתוכנה, כך שלכאורה לא ניתן לטעון להטעייה. מה גם, ש"אקסבוקס טקנולוג`יז" טרם שיווקה מוצרים תחת השם הזה. טיעון נוסף הוא, ש"אקסבוקס" מוכרת הרבה יותר כקונסולה של מיקרוסופט מאשר כשם של חברת תוכנה. מיקרוסופט יכולה לעמוד במאבק משפטי ממושך, אך לא בטוח ש"אקסבוקס טקנולוג`יז" יכולה, מכיוון שהיא חברה קטנה ומפסידה.

אפשרות נוספת שעומדת בפני מיקרוסופט היא רכישת השם מ"אקסבוקס", כך תוכל החברה להגיע להסכם ולהשתמש בשם בצורה לגיטימית. אפשרות נוספת היא שינוי השם של הקונסולה, אולם לאחר הצגתה בתערוכת "קונסומר אלקטרוניקס" בלאס-וגאס בחודש שעבר, ולאחר שנחשף העיצוב שלה, בצורת איקס (ומכאן השם "אקסבוקס", ובתרגום חופשי "קופסת איקס"), קשה להאמין שזה יקרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by