בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוק הסלולר אושר, אבל נדחה הדיון בסוגיות הקשות 
 
 דוגמנית סינית מדברת בטלפון נייד בתצוגה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חוק האנטנות הסלולריות אושר בוועדת השרים לחקיקה עם זאת הדיון בסוגיות הקשות: איפה מותר להציב, מי יידע על זה וגובה הפיצויים, נדחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת החוק המסדירה את ההצבה של אנטנות סלולריות אושרה היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה ותובא בימים הקרובים לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. כך דווח באתר הארץ. עם זאת, "חוק הקרינה הבלתי מייננת", מנוסח בצורה כוללת ואינו קובע תקנים ברורים לגבי החובה לידע תושבים על הצבת אנטנות בסביבתו, גובה הפיצוי שיקבלו תושבים תמורת ירידת הערך שלדירותיהם, וקביעת המרחק המינימלי בו מותר להציב אנטנות ממוסדות רגישים כמו בתי חולים, בתי ספר וגני ילדים. הסוגיות המדוברות יידונו במועצה הארצית לתכנון ולבנייה שתציג את מסקנותיה בפני הממשלה לאישור.

החלטות נוספות שקיבלה היום ועדת השרים כוללות את ההחלטה שתביעות פיצויים לא יוגשו ישירות נגד חברות הסלולר אלא נגד העיריות שינהלו משא ומתן עם חברות הסלולר על תשלום פיצויים. עוד החליטה ועדת השרים כי התקנות לגבי יידוע הציבור ומתן הזכות להתנגד להצבת אנטנות, יותקנו על ידי שר הפנים ושר התקשורת.

את התקנות לגבי המרחק המותר של אנטנות ממוסדות רגישים, יקבע השר לאיכות הסביבה שיתייעץ עם שר התקשורת. בנוסח הצעת החוק שהתקבל לא נקבע מרחק מחייב במטרים.
 

כ-6000 אנטנות מוצבות כיום, אלפי נוספות בדרך

 
היועץ המשפטי של פורום ראשי הרשויות המקומיות להסדרת האנטנות הסלולריות, עורך הדין ליאור כץ, אמר כי "הממשלה, לכאורה, עשתה דבר טוב עם אישור הצעת החוק, אך ההסתייגויות המופיעות בהחלטה מצמצמות את החוק ומציבות סימן שאלה לגבי יישומו".

כ-6,000 אנטנות מוצבות כיום בישראל. אלפי אנטנות נוספות צפויות בשנים הקרובות לצור רשתות הסלולר המתקדמות מהדור השלישי, המחייבות פרישה צפופה עוד יותר של אנטנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by