בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי הרשויות הערביות יערכו עצרת מחאה בי-ם 

ראשי הרשויות הערביות יערכו עצרת מחאה בי-ם

 
 
הארון תחאוכו

המחאה קמה בעקבות אי עמידתם של משרדי הממשלה להעברת תקציבים לטיפול במשבר המתמשך ברשויות. יו"ר ועד הרשויות: נחריף את המאבק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי הרשויות המקומיות הערביות וסגניהם יקיימו היום (שני) עצרת מחאה מול משרדי הפנים, האוצר וראש הממשלה בירושלים. במקביל, תושבתנה כל הרשויות הערביות שביתה כללית למשך יום אחד. ההחלטה על פתיחת המאבק, התקבלה בסוף השבוע על-ידי ועד ראשי הרשויות הערביות וזאת בעקבות אי עמידתם של משרדי הממשלה בסיכומים עם הרשויות הערביות להעברת התקציבים הדרושים לטיפול במשבר המתמשך שלהן.

במכתב לראש הממשלה ושר הפנים, אריאל שרון ולשר האוצר, ח"כ אהוד אולמרט, קראו יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר ויו"ר ועד הרשויות הערביות בישראל, שאוקי ח'טיב לעמוד בהתחייבויות ובסיכומים אליהם הגיעו ראשי הרשויות הערביות עם משרדי הממשלה, לשדרוג תכניות ההבראה לרשויות, תוך קביעת פרמטרים חדשים שיאפשרו את יישומן, ואת העברת מענקי ההבראה הכרוכים בהם לרשויות.

כמו-כן, דורשים השניים את מימוש הסיכומים לתקציב שנתי לרשויות המקומיות הערביות, בשיעור של 1.2 מיליארד שקל, כל שנה, למשך 3 שנים, החל מ-2006.

ובתוך כך, מתכננים כבר ראשי הרשויות הערביות, אשר מחציתן אינן משלמות שכר לעובדיהן מזה מספר חודשים, את צעדי המחאה הבאים, באם לא יענו משרדי הממשלה לתביעותיהם. מחר, יום שלישי, יקימו ראשי הרשויות אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים ויפתחו בשביתת שבת. בתחילת השבוע הבא, יפתחו ראשי הרשויות הערביות בשביתת רעב לתקופת זמן בלתי מוגבלת, יסגרו לחלוטין את היישובים הערבים ויעלו בראש אלפי עובדי ותושבי הרשויות הערביות להפגנה המונית בירושלים.

לדברי יו"ר ועד ראשי הרשויות הערביות, שאוקי ח'טיב, "איבדו ראשי המגזר הערבי את האמון במשרדי הממשלה, ובכוונתם להחריף את צעדיהם עד שממשלת ישראל תעמוד בהבטחותיה להעביר לאלתר את התקציבים לכיסוי גירעונות הרשויות הערביות לטיפול במשבר המתמשך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by