בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ דחה את העתירה בתיק "קיום בכבוד" 
 
 
הארון תחאוכו

שישה שופטים דחו עתירת הגופים החברתיים נגד הקיצוץ בקיצבאות הבטחת הכנסה. "לא שוכנענו שיש בתיקון לחוק הבטחת הכנסה כדי לפגוע בכבוד האדם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דווקא כשחל שבוע זכויות האזרח: בג"ץ דחה הבוקר את עתירת הגופים החברתיים נגד הקיצוץ בקיצבאות הבטחת הכנסה. ההחלטה התקבלה ברוב של שישה שופטים מול אחד, אדמונד לוי שסבר כי יש לבטל את הקיצוצים. העתירה, שזכתה לכינוי "קיום בכבוד", הוגשה לפני שלוש שנים על ידי האגודה לזכויות האזרח, התנועה למלחמה בעוני ועמותת "מחויבות לשלום וצדק חברתי", נגד שר האוצר לשעבר, בנימין נתניהו, ונגד המוסד לביטוח לאומי.

בעתירתם דרשו הארגונים לבטל את הקיצוץ בקיצבאות שנכנס לתוקפו בשנת 2003. "הקיצוץ פוגע בחוק זכויות האדם ובכבודו", טענו העותרים והוסיפו: "האוצר ומחוקקי החוק פגעו בזכותם של מקבלי הקיצבאות לחיות בכבוד".

בפסק הדין שניתן על ידי נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרן ברק, דחה בג"ץ את דרישתם הארגונים לבטל את שינוי גיל הזכאות לקבלת קיצבה. עוד דחה ברק את העלאת גיל הזכאות לקבלת גמלאות ואת הבקשה לפסול את החלטת הממשלה לבטל שלוש הטבות כלכליות שניתנו למקבלי הבטחת הכנסה.

בפסק הדין כתב ברק: "לא שוכנענו שיש בתיקון לחוק הבטחת הכנסה כדי לפגוע בכבוד האדם. בפסק דין זה שניתן בית המשפט אינו קובע דבר באשר לקיומם בישראל של בני אדם הנתונים במחסור חמור, עד כדי פגיעה בכבודם".

"אני מצר על החלטת בג"ץ ועם זאת הזירה לקביעת מדיניותה של ישראל היא הכנסת ושם צריך לנהל מאבקים למען רווחה ובריאות טובה לכלל אזרחי המדינה", כך הגיב ח"כ חיים "ג'ומס" אורון (מרצ-יחד) על ההחלטה של בג"ץ. את הדברים אמר ח"כ אורון לאתר nrg מעריב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by