בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחושת מפלה במטה הבחירות של ברק 
 
 
חדשות  נענע

אחוז הצבעה אפסי במגזר הערבי. הרבנים קוראים לחרדים לצאת ולהצביע שרון. אחוז הצבעה גבוה יחסית בקרב העולים. שרון כבר הכין את נאום הניצחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במטה ברק שוררת תחושת מפלה קשה, בעיקר נוכח נתוני ההצבעה האפסיים במגזר הערבי וקריאת הרבנים לציבור החרדי לצאת ולהצביע שרון.
 
בכיר במפלגת העבודה הגיב היום במלים "אכלנו אותה" למשמע אחוזי ההצבעה הזעומים במגזר הערבי. עד לשעות אחר הצהריים עמדו נתוני ההצבעה במגזר הערבי על כעשרה אחוזי בלבד. בסחנין הצביעו עד כה 10 מצביעים בלבד מתוך 13 אלף וחמש מאות בעלי זכות בחירה. בטירה וביישובי המשלוש עומד אחוז ההצבעה עד כה על כשלושה אחוזים בלבד. בנצרת עומד אחוז ההצבעה נכון לשעה חמש אחר הצהררים על שלוה אחוזים וחצי בלבד
 
מקורביו של ראש הממשלה, אהוד ברק, אומרים כי למרות שהם מצפים לצמצום הפער המשתקף בסקרי דעת הקהל, הם לא מאמינים כי ייתכן מהפך בדעת הקהל. ברב מקורבי ברק כבר מונים את הסיבות להפסדו, בהם מועמדותו ה"ווירטואלית" של שמעון פרס שהוסרה רק בסוף השבוע שעבר; ניהול המו"מ שבסופו לא הושג הסכם, וה"חתרנות" שגילו בכירים במפלגה שעסקו בתדריכים לתקשורת נגד ברק, בעוד הוא מנהל מאבק קשה כמעט לבדו.

אתר "הארץ" מדווח כי מנהיגי הציבור החרדי, הרבנים שלום יוסף אלישיב, אהרון לייב שטיינמן והרב עובדיה יוסף, הצביעו הבוקר וקראו לבעלי זכות הבחירה בקרב החרדים להגיע לקלפיות ולהצביע.

הרב שטיינמן הורה אמש לכל חסידיו שלא ללמוד, כדי להצביע בבחירות לראשות הממשלה. הוראה זו נחשבת לתקדימית מפי רב חרדי. הרב שטיינמן הוסיף, כי איש לא יוכל להתעלם מהבחירות. גם האדמו"ר מגור, הרב אלתר, הורה לציבור חסידיו לעשות את כל המאמצים על מנת שהמועמד הראוי ייבחר.

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס הצביע הבוקר כשהוא מלווה ביו"ר ש"ס, אלי ישי. יוסף קרא באופן מפורש להצביע לשרון, ובעיקר- לעשות הכל על מנת להפיל את ברק.

על פי דיווחים ממטה אהוד ברק, שיעור ההצבעה בקרב העולים מרוסיה הוא גבוה יותר מזה שבקרב האוכלוסיה הכללית. בשני המטות מעריכים כי שיעור ההצבעה הסופי של העולים יהיה גבוה יותר משיעור ההצבעה הכללי.

במטה שרון, למרות ההצהרות על חשש מאחוזי ההצבעה הנמוכים יחסית, מכינים כבר את החגיגות להערב. במטה משוכנעים בניצחון סוחף לשרון, בעיקר נוכח חוסר ההענות של הציבור הערבי להגיע לקלפיות. מקורבי שרון גם מעודדים מהעליה בשעות האחרונות באחוז ההצבעה בקרב המגזר החרדי.

שרון עצמו כבר הכין את נאום הניצחון שלו. מגלי צה"ל נמסר כי שרון לא הכין מספר נוסחים שונים לנאומו הערב. שרון הכין נאום קצר, בן כחמש דקות, שיהיה כללי למדי ויקרא רק לאחדות תחת הנהגתו.

שרון לא צפוי לשאת את נאומו מיד אם פרסום תוצאות המדגם, אלא רק סמוך לשעה אחת בלילה, לאחר שברק יודיע על כוונותיו, באם הוא ממשיך בהנהגת מפלגת העבודה או פורש לאור תוצאות הבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by