בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרץ: לא אצטרף להקמת ממשלה חלופית 
 
 יש להגן על הדמוקרטיה. פרץ (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר העבודה הודיע כי לא יתמוך בהקמת ממשלה חלופית שתמנע את הקדמת הבחירות, והבהיר כי "יש להגן על הדמוקרטיה". שרון עדיין מודאג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש מפלגת העבודה, עמיר פרץ, הודיע הערב (שני) כי לא יצטרף ליוזמה להקמת ממשלה חלופית, שתמנע את הקדמת הבחירות עד נובמבר 2005. כך מדווח אתר הארץ.

פרץ נימק את החלטתו בכך ש"דווקא עכשיו אנחנו צריכים לקחת על עצמנו תפקיד של הגנה על הדמוקרטיה הישראלית, ולהיזהר שלא להיגרר לנורמות החדשות שמונהגות בפוליטיקה הישראלית". לדבריו, היוזמה - על פיה 61 חברי כנסת ימנו אחד מהם לראש ממשלה, ידחו את הבחירות וימסמסו את כוחה הגובר של סיעת שרון "קדימה" - היא חלק מ"הריסת הנורמות הפוליטיות".

בעוד עשרה ימים, תסתיים התקופה בה יכול הנשיא להורות לאחד מחברי הכנסת להקים ממשלה. התאריך נקבע בתיאום בין בית הנשיא, שהוציא צו על קיום הבחירות, ובין הכנסת, בהנהגת מיכאל איתן (ליכוד) ויו"ר הכנסת רובי ריבלין. פניה לנשיא למנות ראש ממשלה תעמיד את בית הנשיא במבוכה.

אבל לאחר מעברו של שאול מופז לקדימה, והתדרדרות הליכוד בסקרים, שואף דווקא יו"ר הכנסת ריבלין להקמת ממשלה זמנית, ותומכים בו חברים אחרים בליכוד. בידיעות אחרונות דווח הבוקר כי שליחים מן הליכוד הציעו לפרץ את ראשות הממשלה לעשרת החודשים הקרובים. בראשית השבוע, הוזכר שמה של שינוי כמעורבת ברעיון דומה. אף שהרעיון איננו סביר - לסיעות האמורות להשתתף בממשלה אין דבר במשותף - ראש הממשלה שרון מודאג ממנו, והוא הורה לחברי סיעתו "לפקוח עיניים" ולחפש סימנים להתגשמותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by